Taki "prezent" na święta? Opozycyjny samorząd wycina prawie połowę pracowników

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/bazanye/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Władze powiatu w Pleszewie chcą zmniejszyć liczbę pracowników w urzędzie pracy, który do tej pory wykonywał świetną robotę. Włodarze z PSL i samorządowcy związani z KO chcą wyrzucić prawie połowę pracowników na bruk przed świętami Bożego Narodzenia.

Dyrektor Urzędu Pracy w Pleszewie Leszek Bierła w rozmowie z „Codzienną” wyjawił, że powiat jest zadłużony i dlatego postanowił zaoszczędzić środki na dobrze działającym urzędzie pracy.

– Wcześniej mieliśmy bezrobocie na poziomie 20 proc., teraz mamy 3 proc., więc stwierdzili, że mogą tutaj zaoszczędzić. Przedstawiono projekt budżetu, który oczywiście nadal negocjujemy

– powiedział.

Leszek Bierła wyjaśnił, że jeżeli obecny projekt zostanie przyjęty, to ok. 17 osób zostanie zwolnionych ze swojego zakładu pracy. Obecnie w urzędzie pracy pracuje 41 osób.

Zapytaliśmy, czy tak radykalne zmniejszenie pracowników w urzędzie pozwoli utrzymać wysoką skuteczność instytucji.

– Będziemy na poziomie minimalnym, jeżeli chodzi o liczbę pracowników. Oczywiście będzie można administrować bezrobociem, natomiast pozyskiwanie jakichś większych środków, które zawsze pozyskiwaliśmy, będzie o tyle utrudnione, że będziemy mieli mniejsze siły. Do tej pory byliśmy jednym z prężniejszych urzędów. Nie zamkniemy urzędu, nie ucierpią bezpośrednio bezrobotni – zapewnił.

Dyrektor UP w Pleszewie podkreślił, że załoga to doświadczeni, wykształceni fachowcy, którzy od lat pracują w tej instytucji.

– Ostatnie przyjęcie mieliśmy jakieś trzy, cztery lata temu – powiedział. Zapytaliśmy, co może stać się z tymi pracownikami, którzy zostaną zwolnieni.

– Rozglądamy się, jakie są możliwości, ale ta skala zwolnień, jaka dotknie urząd, którym kieruję, jest bardzo duża, a inne urzędy dookoła też będą miały jakieś zwolnienia

– podkreślił. – Będziemy pomagać tym ludziom, na ile będzie to możliwe, znaleźć miejsce na rynku pracy – dodał.

Wyjawił też, że decyzja władz powiatu była dla wszystkich zaskoczeniem, a sami pracownicy czują się skrzywdzeni, ponieważ wygląda to tak, jakby zostali zwolnieni za zbyt skuteczną pracę.

Leszek Bierła nie tylko sprawuje funkcję dyrektora Urzędu Pracy w Pleszewie. Jest także radnym sejmiku wojewódzkiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Zapytaliśmy, czy jego bunt nie spowoduje tego, że pożegna się z funkcją dyrektora urzędu pracy. – To starosta powołuje i odwołuje dyrektora urzędu pracy i w każdej chwili może go zmienić. Z tym, że ze względu na radnego sejmiku musiałby uzyskać zgodę sejmiku, co jest też możliwe, bo tam też rządzi to samo środowisko. Jednak raczej do tego nie dojdzie, bo to działa zawsze w dwie strony – ocenił.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump chwali sukcesy USA. "Boom gospodarczy, jakiego świat wcześniej nie widział"

Donald Trump / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Prezydent USA Donald Trump wykorzystał rozpoczęcie dorocznego Światowego Forum Gospodarczego w Davos na wychwalanie sukcesów gospodarczych swego kraju.

Trump, który uczestniczy po raz drugi w spotkaniu przywódców politycznych i biznesowych w Davos w Szwajcarii, oznajmił, że ostatnie porozumienia handlowe z Chinami i Meksykiem są wzorcowe dla XXI wieku.

- Czas na sceptycyzm zakończył się

 - powiedział amerykański prezydent i podziękował biznesmenom za powrót inwestycji i zakładów przemysłowych do USA.

Trump przypomniał zebranym, co mówił w Davos przed dwoma laty, na początku swojej prezydentury. "Powiedziałem wam, że zapoczątkowaliśmy wielki powrót Ameryki.

- Dziś z dumą ogłaszam, że Stany Zjednoczone przeżywają boom gospodarczy, jakiego świat nigdy wcześniej nie widział

- oświadczył

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts