Kiepski żart Donalda Tuska? Takim zdjęciem zilustrował „spotkanie” z Trumpem

Donald Tusk / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

„Pomimo sezonowych turbulencji nasza przyjaźń transatlantycka musi trwać” – napisał na Twitterze Donald Tusk. Do wpisu dołączył zdjęcie, którym chciał „pochwalić” się spotkaniem z Donaldem Trumpem. Jaką fotografią zilustrował ten moment? Internauci łapią się za głowę. „62 lata na karku, całe dorosłe życie w polityce i takie zagrywki jak z piaskownicy...” – pisze jeden z użytkowników sieci.

W dniach 3-4 grudnia odbywał się szczyt NATO w Watford pod Londynem. Obecny na spotkaniu Donald Trump wyraził poparcie dla Sojuszu Północnoatlantyckiego, co „nie zdarza się do codziennie” - zaznaczył analityk z Centrum Polityki Europejskiej (EPC)

„Trzeba odebrać ten przekaz pozytywnie. Trump w ten sposób odpowiedział na wcześniejszy komentarz prezydenta Macrona w tej sprawie" - dodał.

Przywódcy podsumowywali rolę NATO w walce z terroryzmem, a także mówili o relacjach z Rosją. Na szczycie w Londynie skrytykowali agresywne działania Rosji.

"Terroryzm we wszystkich jego postaciach i przejawach pozostaje stałym zagrożeniem dla nas wszystkich. Podmioty państwowe i niepaństwowe kwestionują porządek międzynarodowy oparty na regułach. Brak stabilności poza naszymi granicami przyczynia się również do nielegalnej migracji. Stoimy w obliczu zagrożeń cybernetycznych i hybrydowych"

- taki zapis znalazł się w przyjętej wczoraj deklaracji.

Andrzej Duda zadowolony po szczycie NATO. Prezydent podkreślił „zwycięstwo Polski”


Andrzej Duda zadowolony po szczycie NATO. Prezydent podkreślił „zwycięstwo Polski”

Zaistnieć postanowił również Donald Tusk. Pod koniec listopada w rozmowie z „Die Zeit” ocenił, że być może najtrudniejszym wyzwaniem dla UE są obecnie relacje z USA.

„Po raz pierwszy w historii amerykański prezydent otwarcie jest przeciwny zjednoczonej Europie. Popiera brexit i modli się o rozpad UE”

- przekonywał Tusk.

Trzy grosze dodał dziś, publikując na Twitterze zdjęcie ze spotkania z Trumpem. Napisał: „Pomimo sezonowych turbulencji nasza przyjaźń transatlantycka musi trwać”. Jak to zilustrował? Zobaczcie sami.

W słowach nie przebierali internauci. Przypomniano o dziadku Donalda Tuska – Józefie Tusku, który w 1944 został wcielony do armii niemieckiej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Możliwe są rozmowy rządu RP z Jourovą

zdjęcie ilustracyjne / @PolandMFA Twitter.com

  

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział dziś dziennikarzom w Brukseli, że w styczniu możliwe są rozmowy na temat praworządności z unijną komisarz ds. wartości Vierą Jourovą podczas jej wizyty w Polsce.

Jourova ma przyjechać do Polski na obchody 75. rocznicy wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Czaputowicz był pytany, czy podczas tej wizyty możliwe są rozmowy komisarz z polskim władzami na tematy dotyczące praworządności.

- Myślę, że są takie plany, oczekiwania. Ja też jestem gotów do spotkania, minister sprawiedliwości. Te szczegóły będą ustalane, ale myślę, że jak najbardziej jesteśmy otwarci na rozmowę z komisarz Jourovą, ze wszystkimi komisarzami na tematy dotyczące UE, w tym także systemu praworządności

- powiedział szef polskiej dyplomacji.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts