Jak informuje Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi, bezpłatna komunikacja w pojazdach MPK-Łódź obowiązywać będzie przez cały weekend - 6, 7 i 8 grudnia (piątek, sobota i niedziela).

Bezpłatne przejazdy dotyczą wyłącznie terenu Łodzi w I strefie biletowej. Darmowe podróże będą obowiązywać również w pociągach ŁKA i PR w granicach Łodzi w ramach umowy wspólnego honorowania biletów. Bez biletu będą mogli podróżować mieszkańcy Łodzi oraz turyści odwiedzający miasto.

Darmowy weekend w transporcie publicznym to jedna z form podziękowania łodzianom za wysoką frekwencję w ostatnich wyborach parlamentarnych. Przed głosowaniem apelował o to m.in. ówczesny wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski, zapowiadając - w przypadku frekwencji powyżej 60 proc. - nagrody dla wszystkich mieszkańców.

Prezydent Hanna Zdanowska ogłosiła, że oprócz darmowego weekendu w komunikacji miejskiej, łodzianie bez biletu będą mogli skorzystać też z miejskich lodowisk (10-12 stycznia), a wstęp do EC1 będzie kosztował złotówkę (31 stycznia-1 lutego).

Frekwencja w Łodzi w październikowych wyborach parlamentarnych wyniosła 68,66 proc.