Polska Spółka Gazownictwa ws. wybuchu w Szczyrku

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/ferarcosn/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

- Najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy w Szczyrku w środę wieczorem było uszkodzenie gazociągu średniego ciśnienia podczas robót wykonywanych przez firmę AQUA System - podała Polska Spółka Gazownictwa.

Jak czytamy w komunikacie roboty budowlane nie dotyczyły systemu gazowniczego, ani nie były wykonywane na zlecenie spółki gazownictwa. Nie były także nadzorowane przez specjalistów gazownictwa.

"Służby pogotowia gazowego dotarły bardzo szybko na miejsce zdarzenia i odcięły dopływ gazu do uszkodzonego gazociągu. Po zakończeniu akcji ratowniczej niezwłocznie przystąpią do zlokalizowania miejsca uszkodzenia, naprawy i przywrócenia dostaw gazu" - czytamy.

Powołano specjalną komisję, która zbada bezpośrednią przyczynę uszkodzenia gazociągu, wynik jej prac powinien być znany w ciągu doby od momentu rozpoczęcia prac ekspertów.

Pracownicy pogotowia gazowego ściśle współpracują z wszystkimi służbami działającymi na miejscu zdarzenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus w Korei Południowej. Źródłem... kontrowersyjna grupa religijna?

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Ponad połowa nowych przypadków koronawirusa w Korei Południowej jest powiązana z oddziałem kontrowersyjnej grupy religijnej w południowym mieście Daegu - informuje CNN. Co najmniej 231 z 433 potwierdzonych przypadków w kraju może mieć powiązanie z grupą religijną Shincheonji.

Koreański resort zdrowia ogłosił, że około 9300 członków Shincheonji zostaje poddanych izolacji i zostanie zbadanych na obecność koronawirusa.

Shincheonji koncentruje się wokół osobowości jego założyciela i prezesa, Lee Man-hee. Na stronie internetowej grupy sugeruje się, że Lee jest "obiecanym pastorem" wspomnianym w Biblii.

Członkowie grupy gromadzą się w taki sposób, że utrzymują ze sobą bliski kontakt przez długi czas. To mogło spowodować rozprzestrzenienie się koronawirusa. Grupa oświadczyła, że ​​„głęboko żałuje” epidemii, która miała początek w ich oddziale Daegu.

W trwającej od grudnia zeszłego roku epidemii koronawirusa potwierdzono jak dotychczas prawie 78 tys. zachorowań, z czego 2 362 zakończyły się zgonem. Zdecydowana większość potwierdzonych przypadków, jak i zgonów, miała miejsce w Chinach kontynentalnych. W Wielkiej Brytanii odnotowano dziewięć przypadków choroby, przy czym osiem osób zostało już wyleczonych i opuściło szpitale.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts