Schetyna już namaścił swojego następcę? Sensacyjne wieści przekazał senator PO

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Bogdan Zdrojewski, senator Platformy Obywatelskiej, który zamierza wystartować w wyborach na szefa tej partii uważa, że... "Grzegorz Schetyna może nie ubiegać się o reelekcję". - Są pomysły, że może on namaścić na swego następcę Jacka Jaśkowiaka, gdyby dobrze wypadł w prawyborach - zdradził senator PO.

Zdaniem Zdrojewskiego szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borys Budka, który zadeklarował start w wyborach szefa PO, może nie podołać trudom, jakie będą się w najbliższych latach wiązać z kierowaniem Platformą. Zdrojewski uważa, że kandydować na szefa partii może również obecny europoseł Bartosz Arłukowicz.

W rozmowie z PAP senator PO został zapytany, czy na pewno wystartuje w wyborach na przewodniczącego tej partii.

Docierają do mnie różne sygnały. Cały czas ktoś ze mną rozmawia - szefowie regionów, założyciele PO, jak i nowsi członkowie. Sytuacja wygląda tak, że niemal wszyscy mówią, że potrzebna jest zmiana. Poza bardzo wąską, elitarną grupką nikt nie sądzi, że trwanie Grzegorza Schetyny na stanowisku przewodniczącego jest dobre dla Platformy. Natomiast są duże różnice, jeśli chodzi o pomysł na to, kto powinien zarządzać Platformą po Schetynie i w jakim kierunku Platforma powinna pójść. Z tego powodu postanowiłem, że nie czekając na 14 grudnia ogłoszę zamiar startu i będę niemal każdego dnia podawać punkt po punkcie na Twitterze czy na Facebooku propozycje, jak Platforma powinna się pozycjonować, jak powinna wyjść z kryzysu oraz co powinno być najważniejsze, jeśli chodzi o pryncypia. Najbliższą perspektywą są wybory na przewodniczącego Platformy, natomiast kolejną wybory prezydenckie. Moim zdaniem obecne kierownictwo PO raczej gwarantuje porażkę niż daje szanse na sukces naszego kandydata

- odpowiedział.

Zdaniem polityka "dziś w Platformie wagoniki pchają lokomotywę, a nie odwrotnie".

Pytany o to, czy jego zdaniem Grzegorz Schetyna będzie ubiegać się o reelekcję na stanowisko szefa PO, odpowiedział "nie wiem".

Wydaje mi się, że sam Grzegorz jeszcze tej decyzji nie podjął. Jestem przekonany, że ma poczucie pewnej porażki, wie, że ta porażka jest po części pokłosiem jego błędów. Wydaję mi się też, że ma poczucie pewnego zawodu. Chyba też brakuje mu już w tej chwili motywacji i przekonania, że powinien swoją misję kontynuować

- dodał.

Może wystartować Bartosz Arłukowicz. Są również pomysły, że gdyby Jaśkowiak uzyskał dobry rezultat w prawyborach, byłby naturalnym kandydatem Grzegorza Schetyny na jego następcę. Ale za 10 dni będziemy wszystko wiedzieć

- powiedział.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dwa wybuchy w Sztokholmie

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/Unif

  

W Sztokholmie w dzielnicach Husby oraz Kista doszło w nocy z poniedziałku na wtorek do dwóch silnych eksplozji w budynkach wielorodzinnych oddalonych od siebie o 500 metrów. Policja podejrzewa porachunki grup przestępczych.

W wyniku detonacji jedna z osób odniosła obrażenia i została przewieziona do szpitala. Kilkadziesiąt mieszkań w kilkupiętrowych blokach jest poważnie uszkodzonych, a ich mieszkańcy są ewakuowani. Władze miasta szukają dla nich lokali zastępczych.

Jak poinformowała rzeczniczka sztokholmskiej policji Towe Haegg "trwają czynności mające ustalić związek między dwoma ekspolozjami". Na miejscu pracują eksperci z sekcji pirotechnicznej.

Badane są także ewentualne powiązania tych wybuchów z inną detonacją, jaka miała miejsce w zeszłym tygodniu w dzielnicy Oestremalm. W jej wyniku zniszczeniu uległa elewacja kamienicy. Tuż przed wybuchem kamera monitoringu miejskiego zarejestrowała podjeżdżającą samochodem osobę, która pozostawiła przed drzwiami klatki schodowej materiał wybuchowy.

W Sztokholmie, jak i w innych szwedzkich miastach eksplozje są wykorzystywane przez rywalizujące ze sobą grupy przestępcze do zastraszania. Nieporozumienia najczęściej związane są z handlem narkotykami. Według teorii policji łatwy dostęp do materiałów wybuchowych sprawia, że zastępują one broń palną. W 2019 roku padł niechlubny rekord takich zdarzeń - w Szwecji miało miejsce 236 wybuchów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts