Nowy format europejskich eliminacji na Mundial! Będą baraże z Ligą Narodów

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) ogłosiła zasady kwalifikacji do mistrzostw świata 2022 w Katarze. Łącznie będzie 13 miejsc dla drużyn z tego kontynentu. Bezpośrednio awansują zwycięzcy dziesięciu grup, a zespoły z drugich lokat zagrają w barażach z dwoma ekipami z Ligi Narodów.

Robert Lewandowski
Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Nowe zasady kwalifikacji oznaczają, że nie będzie porównywania wyników drużyn z drugich miejsc. W eliminacjach MŚ 2018 było dziewięć grup, których zwycięzcy uzyskiwali bezpośredni awans, a osiem najlepszych zespołów z drugich lokat grało baraże - w czterech parach (mecz i rewanż).

Tym razem grup będzie dziesięć. Ich zwycięzcy awansują bezpośrednio na mundial, a wszystkie ekipy z drugich miejsc wystąpią w barażach, w których dołączą do nich dwa zespoły z Ligi Narodów UEFA edycji 2020/21.

Następnie 12 zespołów zostanie podzielonych na trzy ścieżki, z półfinałem (bez rewanżu) i finałem (też bez rewanżu) w każdej z nich. Zwycięzcy tych ścieżek wywalczą awans na mistrzostwa świata 2022.

W maju FIFA nie zgodziła się na zwiększenie liczby uczestników mundialu w Katarze. Wcześniej pojawiały się sugestie, że być może wystąpi 48 reprezentacji. Mistrzostwa świata 2022 rozpoczną się 21 listopada i potrwają do 18 grudnia.

Ubiegłoroczny mundial w Rosji wygrała Francja. Już wcześniej FIFA zdecydowała, że 48 reprezentacji wystąpi na MŚ 2026, które wspólnie zorganizują Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#piłka nożna #mistrzostwa świata #Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo