Atak na kolejarza na Dworcu Centralnym! Sprawca zatrzymany

Policjanci zatrzymali 39-letniego Marcina P., który w miniony piątek zaatakował kierownika pociągu i ostrym narzędziem pociął mu twarz - poinformował asp. szt. Artur Wojdat z Komisariatu Kolejowego Policji.

Zdjęcie ilustracyjne
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

W pociągu relacji Warszawa – Kijów w miniony piątek wieczorem kierownik składu zwrócił uwagę mężczyźnie, który w przedziale trzymał nogi na kanapie. Po krótkiej kłótni pasażer pociął twarz kolejarza ostrym narzędziem. Pociąg stał na dworcu Warszawa Centralna, a napastnik uciekł. Na miejsce przyjechali wezwani policjanci.

- Wstępne ustalenia pozwoliły na sporządzenie rysopisu sprawcy. Dzięki relacjom świadków zdarzenia oraz zapisowi kamer monitoringu, jak również dobremu rozpoznaniu środowisk przestępczych kryminalni tutejszej jednostki szybko zawęzili krąg podejrzanych

- powiedział Wojdat.

Policjanci ustalili, że sprawca ataku może mieszkać w jednej z podwarszawskich miejscowości, i poprosili o pomoc pobliskie jednostki policji.

- Informację zwrotną otrzymaliśmy od Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, której policjanci powiązali ze sobą fakty i ustalili, że jest to doskonale im znany ze swojej działalności przestępczej 39-letni Marcin P.

- podał Wojdat.

39-latek został zatrzymany w poniedziałek. Usłyszał zarzut "naruszenia czynności narządu ciała" na ponad 7 dni. Grozi za to do lat 5 więzienia.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#atak #kolejarz #Dworzec Centralny #Warszawa

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo