Wiceprezesi Sądu Rejonowego w Olsztynie złożyli rezygnację

Dwoje wiceprezesów Sądu Rejonowego w Olsztynie - sędziowie Anna Szczepańska i Krzysztof Krygielski - złożyło w środę rezygnację z zajmowanych funkcji - ustaliła PAP. Sędziowie nie podali powodów swojej decyzji.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/succo/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Dwoje wiceprezesów Sądu Rejonowego w Olsztynie - Anna Szczepańska i Krzysztof Krygielski - złożyło rezygnację w środę rano. Sędziowie zrezygnowali ze swoich funkcji w trakcie kadencji, ich rezygnację - zgodnie z przepisami - musi teraz zatwierdzić minister sprawiedliwości.

Oboje sędziowie w swoich decyzjach powołali się na art. 27 Ustawy o ustroju sądów powszechnych, który mówi o tym, że wiceprezes sądu może sam złożyć rezygnację ze stanowiska w trakcie kadencji.

Informacje o rezygnacji wiceprezesów sądu rejonowego w Olsztynie potwierdził prezes tego sądu - Maciej Nawacki.

"W mojej ocenie oboje nie chcieli uczestniczyć w nagonce, jaka się teraz odbywa na mnie. Nie dziwię im się"

- powiedział Nawacki. Pytany, czy takie powody rezygnacji podali sędziowie Szczepańska i Krygielski w rozmowie z nim, sędzia Nawacki powiedział, że nie ujawni treści rozmowy między nim, a jego zastępcami dotyczącej powodów ich rezygnacji z urzędu.

Zapytany, czy sam myśli o rezygnacji, sędzia Nawacki odpowiedział, że nie.

Do odwołania Macieja Nawackiego z funkcji prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie wezwało w poniedziałek Zgromadzenie Ogólne Sędziów Okręgu Olsztyńskiego.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#sędziowie #rezygnacja

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo