Skrzywdzony Lewy?

  

Nie milkną lamenty piłkarskich ekspertów nad „krzywdą”, która spotkała jednego z najlepszych napastników świata, Roberta Lewandowskiego, który nie znalazł się na podium plebiscytu na najlepszego piłkarza globu magazynu „France Football”.

„Lewy” w wypowiedziach nie rozdziera szat, bo wie, że plebiscyty rządzą się swoimi prawami, a Złota Piłka pada łupem nie tyle najlepszych, ile najbardziej spektakularnych piłkarzy, o największym medialnym i komercyjnym potencjale. W ostatnich 11 latach tylko raz udało się przełamać monopol słynnego duetu Messi–Ronaldo. Statystyki tego sezonu przemawiają za Lewandowskim, ale brakuje mu wielkiego sukcesu klubowego lub z reprezentacją. A tak na chłodno, miarą sukcesu jest już to, że jeszcze 10 lat temu nikt nie mógł sobie wyobrazić, że będziemy kręcili nosem na ósmą pozycję polskiego piłkarza na świecie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts