Warszawa zostanie wydzielona z województwa? Wojewoda uchyla rąbka tajemnicy

Warszawa, zdjęcie ilustracyjne / Rudy and Peter Skitterians; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Nowy wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł odniósł się do debaty na temat planów ewentualnego wydzielenia Warszawy z województwa mazowieckiego. „Na dzisiejszym etapie nie ma tematu” - oznajmił. W tej sprawie nie jest obecnie przygotowywana żadna ustawa.

Radziwiłł był pytany w radiu RMF FM, czy jako wojewoda mazowiecki będzie dążył do wydzielenia Warszawy z województwa mazowieckiego.

Nie. Wojewoda w ogóle nie ma takiego zadania. Wojewoda jest realizatorem polityki rządu, ale przede wszystkim jest wykonawcą całego szeregu praktycznych zadań administracji państwowej.
- odpowiedział.

Dopytywany, czy jest takie zadanie dzisiaj, wojewoda zaprzeczył. Na uwagę, że PiS zapowiadało wydzielenie Warszawy, odparł:

Prawo i Sprawiedliwość tego nie zrobi, tylko jeśli już, to będą to regulacje o charakterze ustawowym. Gdyby do takich regulacji doszło, to pewnie jako wojewoda będę musiał to zrealizować.
- zaznaczył.

Radziwiłł wyjaśnił ponadto, że taka ustawa obecnie nie jest przygotowywana.

To jest w fazie pomysłu. Nie mówię, czy ten pomysł jest dobry, czy zły, bo to w ogóle nie jest moja rola w tej chwili. Natomiast sądzę, że jest sporo argumentów za podziałem Mazowsza na Warszawę i resztę. Są też argumenty na pewno przeciwne.
- dodał.

Wojewoda podkreślił, że gdyby miała zapaść decyzja o podziale Warszawy i Mazowsza, należałoby poprzedzić ją poważną analizą danych, na podstawie faktów, a nie emocji. Przypomniał też, że ustawy przeprowadzane przez proces legislacyjny są poddawana szerokim konsultacjom instytucjonalnym i społecznym.

Radziwiłł wskazał, że dzisiaj nie ma sprawy podziału.

Rozmawiamy wyłącznie na zasadzie tego, co by było, gdyby.
- tłumaczył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w Atlancie. Napastnik otworzył ogień w centrum handlowym

Screen z nagrania / twitter.com @Eldorado2452

  

W rezultacie strzelaniny, do jakiej doszło w sobotę w centrum handlowym na przedmieściach Atlanty, jedna osoba została ranna - poinformowała policja. Incydent wywołał panikę wśród kupujących.

Napastnik otworzył ogień do klientów centrum Cumberland Mall w sobotę wczesnym popołudniem czasu lokalnego, po czym zbiegł.

Jak oświadczył rzecznik policji hrabstwa Cobb, ustalono już kim był napastnik i wszczęto jego poszukiwania. Według wstępnych ustaleń strzelanina była następstwem kłótni między dwoma znającymi się osobami.

Osoba ranna została przewieziona do szpitala. Policja nie poinformowała o jej stanie, nie podała też jej personaliów.

Na nagraniach wideo umieszczonych w mediach społecznościowych widać ludzi z torbami pełnymi zakupów biegających w panice w różnych kierunkach w poszukiwaniu wyjścia, lub bezpiecznego schronienia. Niektórzy chowali się pod kontuarami i stołami.

 

 

Pracownicy sklepów udostępniali też klientom magazyny aby się w nich schowali przed napastnikiem. Po incydencie centrum było przez kilka godzin zamknięte.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl