Minister Sasin w TV Republika o skarbie państwa: Majątek był czasem po prostu rozkradany

minister Jacek Sasin / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Gościem programu „W Punkt” Katarzyny Gójskiej w Telewizji Republika był minister aktywów państwowych Jacek Sasin. W trakcie rozmowy zwrócił on uwagę na strategiczną misję swojego resortu i podkreślił, jak w rzeczywistości wyglądał stan aktywów państwowych pozostawionych po rządach poprzednich ekip.

Pod adresem poprzedników padło wiele mocnych słów.

Przez bardzo wiele lat poprzednie ekipy rządowe starały się, żeby tych aktywów w ogóle nie było. My w III RP wchodziliśmy z ogromnym aktywem państwowym, on był oczywiście w różnym stanie, ale można było go wykorzystać. Wymagał dofinansowania, ale państwo miało narzędzia, by uczestniczyć w gospodarce. W następnych latach ten majątek był roztrwoniony, był rozsprzedawany za bezcen, rozkradany wręcz. Ale jeszcze sporo tego majątku zostało, a my go jeszcze powiększamy.

- mówił minister Sasin w TV Republika.

W rozmowie z red. Katarzyną Gójską, szef resortu aktywów państwowych zwracał uwagę, że własność prywatna oraz właśnie państwowe aktywa powinny istnieć obok siebie. Jednocześnie Sasin zwrócił uwagę na istotny problem:

My nie jesteśmy przeciwko własności prywatnej, a wręcz przeciwnie wspieramy ją - dodał. - Zwłaszcza małych, średnich polskich przedsiębiorców. Problem w tym, że większość dużych firm w Polsce to firmy zagraniczne, które korzystały z tego, że dostały majątek za bezcen, albo korzystają z tego, że wytworzyła się próżnia i mogą wejść tutaj ze swoimi towarami.

- mówił Jacek Sasin.

Minister zwrócił uwagę, że w Europie państwowe własności i aktywa istnieją.

To pokazuje, jak jak absurdalne były te brednie ideologów gospodarczych III RP w kontekście tego, że państwowe firmy zagraniczne prywatyzowały państwowe polskie własności. Wmawiano nam przez lata, że należy ściągać zagraniczny kapitał kusząc tanią siłą roboczą. Zerwaliśmy z tym.

- skwitował minister Jacek Sasin.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...


Zbyt dużo wiernych na mszy w kościele na Śląsku. Interweniowali policjanci

Kościół w Ostrem / By D T G - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35011849

  

Zbyt duża liczba wiernych uczestniczyła w czwartek wieczorem we mszy św. w kościele parafialnym w miejscowości Ostre. Po anonimowym zgłoszeniu interweniowali policjanci. Z świątyni wyszła część wiernych – poinformowała w piątek żywiecka policja.

Rzecznik żywieckiej policji asp. szt. Mirosława Piątek poinformowała, że funkcjonariusze, po otrzymaniu anonimowego zgłoszenia, pojechali na miejsce.

- W kościele odprawiana była msza św. Wewnątrz przebywało 16 osób oraz ksiądz. Zgodnie z nowymi zaleceniami część z nich opuściła świątynię. Pozostało pięć osób, a msza św. została dokończona

 – powiedziała.

Mirosława Piątek powiedziała, że sprawa o wykroczenie trafi do wydziału prewencji komendy powiatowej. Poinformowany zostanie również Sanepid, który może przeprowadzić postępowanie administracyjne. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts