Niemcy wyposażą saudyjską armię

/ Image by Chickenonline from

  

Sąd administracyjny we Frankfurcie nad Menem opublikował swój wyrok, który faktycznie znosi zakaz dostarczenia 110 wyprodukowanych przez przedsiębiorstwo zbrojeniowe nieopancerzonych ciężarówek wojskom lądowym Arabii Saudyjskiej.

Po zamordowaniu w październiku 2018 roku w konsulacie generalnym Arabii Saudyjskiej w Stambule krytykującego jej władze dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego rząd Niemiec ogłosił wobec Rijadu zakaz eksportu o charakterze zbrojeniowym.

Według sądu, zgoda na wywiezienie ciężarówek została udzielona jeszcze w 2017 roku i do końca października ubiegłego roku odbiorcy dostarczono 20 z nich. Decyzją z listopada 2018 roku Federalny Urząd Gospodarki i Kontroli Wywozu (BAFA) z siedzibą w Eschborn koło Frankfurtu tymczasowo zawiesił zezwolenie, co potem kilkakrotnie przedłużył. Wobec braku reakcji BAFA na złożone odwołanie eksporter wystąpił ze skargą do sądu administracyjnego.

Sąd uznał skargę za słuszną, wskazując, że ogólnikowe i lakoniczne uzasadnienie decyzji o zawieszeniu zezwolenia nie odpowiada ustawowym wymogom. Wyrok nie jest prawomocny i można się od niego odwołać do Trybunału Administracyjnego Hesji w Kassel.

Nazwy przedsiębiorstwa zbrojeniowego sąd nie ujawnił. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Samochód dachował. Tragiczny wypadek w Paterku

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

Jedna osoba zginęła i jedna została ranna w niedzielę w wypadku samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 241 w Paterku koło Nakła nad Notecią (Kujawsko-pomorskie).

Samochód osobowy z nieznanych przyczyn dachował i wpadł do rowu melioracyjnego. Na miejscu zginął kierowca, a pasażer został ranny i przewieziono go do szpitala. W akcji wzięły udział dwa zastępy strażaków, którzy m.in. wydobyli ofiary z rozbitego auta

- poinformował oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Nakle nad Notecią kpt. Bartosz Walkowiak.

Przyczyny i okoliczności wypadku ustala policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl