Jachira broni kornika-drukarza: "Nie niszczy przyrody, bo jest... jej częścią"

/ screen z materiału / Domena Publiczna Meyers Konversationslexikon 1888, vol. 16 p. 352; ''Ips typographicus''; {{PD-Meyers}}

  

"Nic bardziej durnego dzisiaj nie usłyszycie" - pisze popularny użytkownik Twittera, PikuśPOL, zapowiadając kolejne nagranie z posłanką Koalicji Obywatelskiej, Klaudią Jachirą. Posłanka zasiadająca w komisji do spraw ochrony środowiska zajęła stanowisko obronne wobec... kornika drukarza. Jej argumentacja jest jednak niezbyt przekonująca.

Panie redaktorze, nie dajmy sobie wmówić, że kornik drukarz niszczy polska przyrodę, bo on jest częścią polskiej przyrody

- stwierdziła nowo wybrana posłanka w studiu Radia Plus.

 

 

Pod tą "wybitną ekspertyzą" członkini komisji do spraw ochrony środowiska wypowiedzieli się internauci. Część z nich doradzała, by Jachira była równie wyrozumiała dla innych "części polskiej przyrody". "Tasiemiec też pani Klaudio, jeśli się zadomowi, proszę go oszczędzić". Wymieniano także inne jej elementy, jak wszy, owsiki i pchły oraz... sprawę afrykańskiego pomoru świń.

 

 

 

Niektórzy poszli dalej i widząc kolejną błazenadę w wykonaniu posłanki Jachiry piszą, aby dać spokój kornikowi, bo "większym szkodnikiem niż kornik dla lasów jest Klaudia J." w polityce... 

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Protest na zakopiance. Duże utrudnienia dla jadących na ferie i skoki do Zakopanego

/ Gower [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

W sobotę o godzinie 8 mieszkańcy Krzyszkowic (Małopolskie) zapowiadają blokadę przebiegającej przez ich miejscowość drogi krajowej nr 7, czyli popularnej zakopianki. Jeżeli dojdzie do utrudnień, policja będzie kierowała samochody na objazdy.

Jak poinformowali protestujący, od godziny 8 do 11 będą przechodzili po przejściu dla pieszych przecinającym zakopiankę.

Chcemy tym sposobem zwrócić uwagę kierowców, lokalnego samorządu, władz wojewódzkich i zarządcy drogi na niebezpieczny problem, z którym walczymy każdego dnia

- zaznaczyli.

Według nich Krzyszkowice to jedna z niewielu miejscowości na dwupasmowym odcinku zakopianki między Krakowem i Myślenicami, gdzie przechodzi się przez przejście dla pieszych pozbawione sygnalizacji świetlnej.

Pędzące samochody stwarzają w tym miejscu dla pieszych duże zagrożenie (…). W sąsiednim Głogoczowie i Jaworniku wybudowano aż cztery kładki dla pieszych, a my nadal nie możemy doczekać się na rozwiązanie naszego problemu

- napisali inicjatorzy protestu w zaproszeniu na wydarzenie.

Rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Iwona Mikrut zaznaczyła w piątek, że blokada zorganizowana przez część mieszkańców ma się odbyć, chociaż zarządca dróg poinformował ich, na jakim etapie jest przebudowa skrzyżowania w Krzyszkowicach na bezkolizyjne, i przedstawił kolejne działania.

Zgodnie ze wstępną koncepcją w Krzyszkowicach na powstać bezkolizyjny węzeł w miejscu skrzyżowania zakopianki z drogą powiatową. Wykonano analizę techniczną dla tej inwestycji i przygotowano program inwestycyjny. W tym roku są planowane badania geologiczne i analiza inwestycji pod względem środowiskowym. Budowa jest przewidywana na lata 2022-2023.

Rada powiatu myślenickiego podjęła uchwałę o przeznaczeniu 2 mln zł na budowę węzła w Krzyszkowicach. Także burmistrz Myślenic zapewnił o przeznaczeniu 500 tys. zł z budżetu gminy na przygotowanie tej inwestycji.

Przedstawicielka GDDKiA zapowiedziała, że jeżeli w sobotę dojdzie do blokady i zaczną powstawać zatory, policja będzie kierowała podróżnych na objazd.

Dla jadących od Krakowa objazd rozpocznie się w Głogoczowie, gdzie na węźle policjanci skierują ruch na dk 52, w Biertowicach nastąpi zjazd na drogę wojewódzką nr 956 i po minięciu miejscowości Rudnik nastąpi w Jaworniku ponowne włączenie się do dk 7. Ruchem będzie kierowała policja.

W sobotę jest przewidywany bardzo duży ruch na zakopiance, ponieważ zaczynają się ferie w kolejnych pięciu województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim i wiele osób przyjedzie na wypoczynek w Tatry. W ten weekend odbędą się także zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts