Putin straszy przed szczytem NATO

Władimir Putin / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, komentując szczyt NATO w Londynie, że rozszerzenie Sojuszu Północnoatlantyckiego i przybliżanie infrastruktury wojskowej NATO do granic Rosji jest jednym z potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa jego kraju.

Putin mówił o tym na posiedzeniu w Soczi dotyczącym rozwoju marynarki wojennej Rosji. Zwrócił uwagę na początku spotkania, że "właśnie w tych dniach" w Londynie odbywa się jubileuszowy szczyt NATO poświęcony 70. rocznicy powstania Sojuszu.

Powinniśmy dziś wychodzić z założenia, że rozszerzenie NATO, rozwój jego infrastruktury wojskowej w pobliżu granic Rosji jest jednym z potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa naszego kraju

 - podkreślił.

O członkostwo w NATO starają się m.in. Ukraina i Gruzja.

Rosyjski prezydent zaznaczył, że NATO powstało w celu przeciwdziałania ZSRS, a teraz - jak zauważył - "nie ma Związku Sowieckiego".

Nie ma również Układu Warszawskiego, czyli sojuszu wojskowego, który został powołany w odpowiedzi na stworzenie NATO. Jednak NATO nie tylko istnieje, ale i się rozwija

 - powiedział Putin.

Podkreślił, że przed 70 laty członkami NATO było 12 państw, a teraz jest to "już 29" i że łączne wydatki wojskowe państw członkowskich stanowią "ponad 70 proc. wydatków wojskowych na świecie".

Putin dodał, że stereotypy z minionej epoki nie mogą być dobrym narzędziem w poszukiwaniu i podejmowaniu skutecznych decyzji.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Samochód dachował. Tragiczny wypadek w Paterku

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

Jedna osoba zginęła i jedna została ranna w niedzielę w wypadku samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 241 w Paterku koło Nakła nad Notecią (Kujawsko-pomorskie).

Samochód osobowy z nieznanych przyczyn dachował i wpadł do rowu melioracyjnego. Na miejscu zginął kierowca, a pasażer został ranny i przewieziono go do szpitala. W akcji wzięły udział dwa zastępy strażaków, którzy m.in. wydobyli ofiary z rozbitego auta

- poinformował oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Nakle nad Notecią kpt. Bartosz Walkowiak.

Przyczyny i okoliczności wypadku ustala policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl