Zimowy Beskid Niski - dzika kraina nostalgicznych, pięknych krajobrazów

Zaledwie dwie godziny na południowy wschód od Krakowa leży jedno z najdzikszych miejsc w Małopolsce - Beskid Niski. Nie ma w nim ostrych górskich szczytów, góry nie przekraczają 1000 metrów, a gęsta ściana lasu utrudnia niekiedy podziwianie widoków z wierzchołków. Atutem terenu są dzikie, dziś opustoszałe, niezwykle malownicze doliny – niegdyś tętniącym życiem łemkowskich wsi. Kraina łagodności i niesamowita kultura powoli odchodząca w zapomnienie.

krzys16

Beskid Niski to idealne miejsce do wędrówek, smakowania każdej chwili i przyglądania się dzikiej przyrodzie, również zimą.

Piesze wyprawy w Beskidzie Niskim, to wędrówka przez naturalne, dzikie tereny nie skażone komercją. Trasa prowadzi śladami historii, przede wszystkim wysiedlonych stąd Łemków, których dowody bytności tutaj odnajdujemy w cerkwiach, kamiennych krzyżach, przydrożnych kapliczkach, małych, wiejskich cmentarzach. 

Charakterystyczny dla tego rejonu krajobraz różni się od innych beskidzkich widoków, jest łagodny i nostalgiczny. Na trasie znajdziemy też „atrakcje” terenowe, takie jak brody na rzekach Wisłok i Zawoja.
Wspaniałym dopełnieniem wyprawy jest zwiedzanie pięknych cerkwi.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Beskid Niski #zima #doliny #góry

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo