Prezydent Duda prosi Macrona o konkrety: "Zaproponuj, jak możemy poprawić NATO"

Prezydent Andrzej Duda podczas londyńskiego szczytu / prezydent.pl

  

- Proszę prezydenta Francji Emmanuela Macrona, by nie mówił o „śmierci mózgu NATO”, ale zaproponował, co konkretnie możemy zrobić, aby poprawić naszą współpracę w NATO – zaapelował prezydent Andrzej Duda na dzisiejszym szczycie NATO w Londynie, zwracając się do przywódcy Francji.

Polski przywódca był pytany, czy nie uważa, że działania prezydenta Francji w odniesieniu do NATO, ale też UE - w kontekście sprzeciwu wobec otwarcia rozmów akcesyjnych z Macedonią Płn. i Albanią - nie są problematyczne.

Duda podkreślił, że Sojusz Północnoatlantycki jest jednym z kluczowych elementów stabilizacji i bezpieczeństwa w Europie. Przyznał, że jest wiele napięć tak w NATO, jak i w UE.

Ale te dwa sojusze – NATO i UE – to dwa największe sukcesy na świecie. To dwie najlepsze instytucje stworzone na świecie w ciągu ostatnich stu lat. Oczywiście mamy napięcia, bo w obu tych sojuszach mamy wiele krajów i wiele interesów

 – oświadczył prezydent.

Apelował do prezydenta Macrona, by nie mówił o „śmierci mózgu NATO”.

Zaproponuj proszę, co możemy zrobić, aby poprawić naszą współpracę w NATO i UE. Konkretnie, proszę

 – zaapelował polski prezydent zwracając się do przywódcy Francji. 

Wcześniej Andrzej Duda skomentował także wypowiedzi prezydenta Turcji Recepa Erdogana o tym, że "Turcja sprzeciwi się natowskiemu planowi obrony dla państw bałtyckich, jeśli sojusznicy z NATO nie uznają ugrupowań, z którymi walczą Turcy, za terrorystów". Duda opowiedział się za dyskusją i negocjacjami z Turcją, oraz wyraził nadzieję na znalezienie dobrego rozwiązania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Mandaty za urządzenie grilla

/ pixabay.com

  

Dziewięć młodych osób z Trójmiasta trzema samochodami przyjechało do Żukówka (woj. pomorskie) i urządziło sobie grilla w piątkowy wieczór. Bytowska policja poinformowała, że ukarani mandatami mieli tłumaczyć, że zorganizowali spotkanie, by się odstresować.

O dziewięciu młodych osobach, które przyjechały na posesję w Żukówku i grillują, bytowscy policjanci otrzymali zgłoszenie w piątek wieczorem.

W komunikacie poinformowano, że na miejscu okazało się, że spotkanie zorganizowali znajomi z Trójmiasta. Funkcjonariuszom mieli powiedzieć, że przyjechali, by się odstresować. Jednocześnie, jak wynika z policyjnego komunikatu, wszyscy przyznali, że są świadomi obowiązujących w kraju restrykcji dotyczących przemieszczania się.

Za popełnione wykroczenia ukarani zostali mandatami w wysokości 500 zł.

Restrykcje wprowadzone przez rząd w związku z pandemią COVID-19 dotyczą m.in. zakazu przemieszczania się z wyjątkiem np. wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych, prowadzenia działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym oraz zakupu towarów i usług z tym związanych. Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki. Nie wolno przebywać na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne: parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych oraz ogródków jordanowskich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts