Tych hitów słuchano najczęściej. Spotify opublikowało swoje listy przebojów

/ Free-Photos

  

Spotify opublikowało listę najpopularniejszych utworów, po które sięgali użytkownicy tego muzycznego medium społecznościowego. Są na niej nie tylko najpopularniejsze utwory, ale także albumy i artyści, które odtwarzano tam najczęściej. Na topie znaleźli się między innymi Drake oraz Ed Sheeran. 

Najpopularniejszym piosenkarzem minionej dekady został Drake. Ten kanadyjski gwiazdor zgromadził aż 28 miliardów odtworzeń, a jego najbardziej popularna piosenka One Dance zagrała sama w tym serwisie aż 1,7 miliarda razy.

Jak się okazuje najpopularniejszą piosenką Spotify została jednak Shape Of You Eda Sheerana, którego 2,4 miliard odtworzeń sprawiło, że był to najczęściej słuchany utwór ostatniej dekady.
Z kolei najbardziej popularnymi piosenkami w mijającym 2019 roku była Senorita - Shawn Mendes i Camili Cabello. Wydana w czerwcu piosenka zagrał już od tego czasu miliard razy. 

Bad Guy - Billie Eilish nie jest daleko w tyle, ma 990 milionów odtworzeń. Debiutancki album Eilish, When We All Fall Asleep Where Do We Go, był również najpopularniejszym albumem roku - po raz pierwszy artystka zwyciężyła w ankiecie Spotify na koniec roku.

Dane Spotify ujawniły również trochę dziwaczne fakty, takie jak to, że: Modern Bollywood był najszybciej rosnącym gatunkiem roku; najpopularniejszą opartą na nastroju listą odtwarzania było „czuć się dobrze”, a następnie „świecić”.

A oto szczegółowe listy Spotify

Najczęściej odtwarzany artysta minionej dekady:
1) Drake
2) Ed Sheeran
3) Post Malone
4) Ariana Grande
5) Eminem

Najczęściej odtwarzane piosenki minionej dekady:
1) Shape Of You - Ed Sheeran
2) One Dance - Drake
3) Rockstar - Post Malone
4) Closer - The Chainsmokers
5) Thinking Out Loud – Ed Sheeran

Najczęściej odtwarzany artysta 2019 r.:
1) Post Malone
2) Billie Eilish
3) Ariana Grande
4) Ed Sheeran
5) Bad Bunny

Najczęściej odtwarzane piosenki 2019 r.:
1) Senorita - Camila Cabello and Shawn Mendes
2) Bad Guy - Billie Eilish
3) Sunflower - Post Malone
4) 7 Rings - Ariana Grande
5) Old Town Road - Lil Nas X

Najczęściej odtwarzane albumy 2019 r. :
1) When We All Fall Asleep, Where Do We Go? - Billie Eilish
2) Hollywood's Bleeding - Post Malone
3) Thank U, Next - Ariana Grande
4)    No. 6 Collaborations Project - Ed Sheeran
5)    Shawn Mendes - Shawn Mendes

Jeszcze w tym tygodniu Spotify zaprezentuje najnowszą wersję funkcji „Spotify Wrapped”, która pozwoli użytkownikom wygenerować spersonalizowany podział muzyki, której słuchali w 2019 roku.
Inne serwisy odtwarzania strumieniowego muzyki, w tym Apple Music i Amazon Music, najprawdopodobniej opublikują własne listy popularności jeszcze w tym miesiącu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Protest na zakopiance. Duże utrudnienia dla jadących na ferie i skoki do Zakopanego

/ Gower [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

W sobotę o godzinie 8 mieszkańcy Krzyszkowic (Małopolskie) zapowiadają blokadę przebiegającej przez ich miejscowość drogi krajowej nr 7, czyli popularnej zakopianki. Jeżeli dojdzie do utrudnień, policja będzie kierowała samochody na objazdy.

Jak poinformowali protestujący, od godziny 8 do 11 będą przechodzili po przejściu dla pieszych przecinającym zakopiankę.

Chcemy tym sposobem zwrócić uwagę kierowców, lokalnego samorządu, władz wojewódzkich i zarządcy drogi na niebezpieczny problem, z którym walczymy każdego dnia

- zaznaczyli.

Według nich Krzyszkowice to jedna z niewielu miejscowości na dwupasmowym odcinku zakopianki między Krakowem i Myślenicami, gdzie przechodzi się przez przejście dla pieszych pozbawione sygnalizacji świetlnej.

Pędzące samochody stwarzają w tym miejscu dla pieszych duże zagrożenie (…). W sąsiednim Głogoczowie i Jaworniku wybudowano aż cztery kładki dla pieszych, a my nadal nie możemy doczekać się na rozwiązanie naszego problemu

- napisali inicjatorzy protestu w zaproszeniu na wydarzenie.

Rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Iwona Mikrut zaznaczyła w piątek, że blokada zorganizowana przez część mieszkańców ma się odbyć, chociaż zarządca dróg poinformował ich, na jakim etapie jest przebudowa skrzyżowania w Krzyszkowicach na bezkolizyjne, i przedstawił kolejne działania.

Zgodnie ze wstępną koncepcją w Krzyszkowicach na powstać bezkolizyjny węzeł w miejscu skrzyżowania zakopianki z drogą powiatową. Wykonano analizę techniczną dla tej inwestycji i przygotowano program inwestycyjny. W tym roku są planowane badania geologiczne i analiza inwestycji pod względem środowiskowym. Budowa jest przewidywana na lata 2022-2023.

Rada powiatu myślenickiego podjęła uchwałę o przeznaczeniu 2 mln zł na budowę węzła w Krzyszkowicach. Także burmistrz Myślenic zapewnił o przeznaczeniu 500 tys. zł z budżetu gminy na przygotowanie tej inwestycji.

Przedstawicielka GDDKiA zapowiedziała, że jeżeli w sobotę dojdzie do blokady i zaczną powstawać zatory, policja będzie kierowała podróżnych na objazd.

Dla jadących od Krakowa objazd rozpocznie się w Głogoczowie, gdzie na węźle policjanci skierują ruch na dk 52, w Biertowicach nastąpi zjazd na drogę wojewódzką nr 956 i po minięciu miejscowości Rudnik nastąpi w Jaworniku ponowne włączenie się do dk 7. Ruchem będzie kierowała policja.

W sobotę jest przewidywany bardzo duży ruch na zakopiance, ponieważ zaczynają się ferie w kolejnych pięciu województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim i wiele osób przyjedzie na wypoczynek w Tatry. W ten weekend odbędą się także zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts