Najpopularniejszym piosenkarzem minionej dekady został Drake. Ten kanadyjski gwiazdor zgromadził aż 28 miliardów odtworzeń, a jego najbardziej popularna piosenka One Dance zagrała sama w tym serwisie aż 1,7 miliarda razy.

Jak się okazuje najpopularniejszą piosenką Spotify została jednak Shape Of You Eda Sheerana, którego 2,4 miliard odtworzeń sprawiło, że był to najczęściej słuchany utwór ostatniej dekady.
Z kolei najbardziej popularnymi piosenkami w mijającym 2019 roku była Senorita - Shawn Mendes i Camili Cabello. Wydana w czerwcu piosenka zagrał już od tego czasu miliard razy. 

Bad Guy - Billie Eilish nie jest daleko w tyle, ma 990 milionów odtworzeń. Debiutancki album Eilish, When We All Fall Asleep Where Do We Go, był również najpopularniejszym albumem roku - po raz pierwszy artystka zwyciężyła w ankiecie Spotify na koniec roku.

Dane Spotify ujawniły również trochę dziwaczne fakty, takie jak to, że: Modern Bollywood był najszybciej rosnącym gatunkiem roku; najpopularniejszą opartą na nastroju listą odtwarzania było „czuć się dobrze”, a następnie „świecić”.

A oto szczegółowe listy Spotify

Najczęściej odtwarzany artysta minionej dekady:
1) Drake
2) Ed Sheeran
3) Post Malone
4) Ariana Grande
5) Eminem

Najczęściej odtwarzane piosenki minionej dekady:
1) Shape Of You - Ed Sheeran
2) One Dance - Drake
3) Rockstar - Post Malone
4) Closer - The Chainsmokers
5) Thinking Out Loud – Ed Sheeran

Najczęściej odtwarzany artysta 2019 r.:
1) Post Malone
2) Billie Eilish
3) Ariana Grande
4) Ed Sheeran
5) Bad Bunny

Najczęściej odtwarzane piosenki 2019 r.:
1) Senorita - Camila Cabello and Shawn Mendes
2) Bad Guy - Billie Eilish
3) Sunflower - Post Malone
4) 7 Rings - Ariana Grande
5) Old Town Road - Lil Nas X

Najczęściej odtwarzane albumy 2019 r. :
1) When We All Fall Asleep, Where Do We Go? - Billie Eilish
2) Hollywood's Bleeding - Post Malone
3) Thank U, Next - Ariana Grande
4)    No. 6 Collaborations Project - Ed Sheeran
5)    Shawn Mendes - Shawn Mendes

Jeszcze w tym tygodniu Spotify zaprezentuje najnowszą wersję funkcji „Spotify Wrapped”, która pozwoli użytkownikom wygenerować spersonalizowany podział muzyki, której słuchali w 2019 roku.
Inne serwisy odtwarzania strumieniowego muzyki, w tym Apple Music i Amazon Music, najprawdopodobniej opublikują własne listy popularności jeszcze w tym miesiącu.