Zastanawiasz się nad wstąpieniem do WOT? ZOBACZ, ile musisz z siebie dać!

/ media.terytorialsi.wp.mil.pl

Służba wojskowa to zawsze gra zespołowa. Właśnie w takim kontekście musicie postrzegać Wasze sukcesy indywidualne. Za każdym z Was stoi wyjątkowy charakter - ten zaś zwykle jest atrybutem przywództwa. I taką rolę w formacji Wam określam - budujecie relacje interpersonalne, zarażajcie pasją i kształtujcie podejście do samodzielnego rozwijania sprawności fizycznej w Waszym otoczeniu – zwracał się dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej do uczestników finałowej gali współzawodnictwa sportowego w 2019 r.

WOT podsumował osiągnięcia z zakresu wychowania fizycznego i sportu w jednostkach Wojsk Obrony Terytorialnej. W trakcie gali uhonorowano dziesięciu najsprawniejszych i najwszechstronniejszych żołnierzy OT, oraz wręczono puchary dla najlepszych brygad OT we współzawodnictwie sportowym w 2019 r.

Naszym celem jest zbudowanie kultury samodzielnego kształtowania sprawności fizycznej wśród wszystkich żołnierzy WOT. Forma pełnienia terytorialnej służby wojskowej nie ułatwia nam zadania. Dlatego tak ważne jest rozwijanie świadomości zdrowego stylu życia i nawyku samodzielnego kształtowania sprawności fizycznej

- mówił gen. dyw. Wiesław Kukuła.

„Dzisiaj zbyt wielu żołnierzy opuszcza nasze szeregi z uwagi na nieosiągnięcie wymaganych standardów sprawności fizycznej. Zmiana tego stanu to nasz podstawowy cel. Pamiętajcie, wojsko to zawsze gra zespołowa, a nie turniej umiejętności indywidualnych” – tłumaczył dalej.

Uhonorowani podczas gali wykazali się w sposób wyróżniający na tle blisko 20 tys. innych żołnierzy OT, jeśli chodzi o ilość wykonanych pompek, podciągnięć na drążku, wykonanych brzuszków, oraz czas w jakim pokonali dystans 3km. Musieli również udokumentować oddziaływanie na innych żołnierzy pododdziału, motywując ich do podnoszenia swojej sprawności fizycznej. Po trzecie, aktywnie brali udział we współzawodnictwie sportowym.

Wyniki plebiscytu na najsprawniejszego i najwszechstronniejszego żołnierza OT do sprawdzenia TUTAJ.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, media.terytorialsi.wp.mil.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts