Ciąg dalszy korupcyjnej afery w warszawskich wodociągach. Trzy osoby w rękach CBA

Rozwija się śledztwo ws. korupcji w stołecznym MPWiK, którego efektem są kolejne zatrzymania. Dziś funkcjonariusze CBA zatrzymali trzy kolejne osoby. Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, są to były dyrektor pionu wsparcia w spółce, były kierownik w tym pionie oraz b. wspólnik śląskiej firmy.

Zdjęcie ilustracyjne
cba.gov.pl

Jak poinformowano w komunikacie, funkcjonariusze dokonali zatrzymań we wtorek na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zatrzymani to: b. dyrektor pionu wsparcia w MPWiK, b. kierownik w tym pionie oraz b. wspólnik śląskiej firmy. Zarówno b. dyrektor pionu wsparcia w MPWiK, jak i b. wspólnik śląskiej firmy zatrzymani są do tej sprawy po raz drugi, po uchyleniu przez sąd tymczasowego aresztowania. Wcześniej zatrzymano ich na początku lipca.

"Jednocześnie prowadzone są przeszukania w miejscach zamieszkania osób zatrzymanych oraz miejscach zamieszkania osób biorących udział w przetargach realizowanych przez MPWiK w Warszawie. Czynności odbywają się na terenie Katowic, Wrocławia, Białegostoku, Płocka i w okolicach Warszawy"

- poinformowała prokuratura.

Po wykonaniu czynności przez prokuratora podjęta zostanie decyzja o zastosowaniu wobec zatrzymanych środków zapobiegawczych.

"Realizowane dzisiaj czynności związane są z podejrzeniem działania na szkodę MPWiK w Warszawie oraz innych oferentów, podczas realizowania zamówień publicznych" - podkreślono w komunikacie.

Oprócz ówczesnego dyrektora pionu wsparcia w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie i dwóch przedsiębiorców-wspólników spółki ze Śląska na początku lipca CBA zatrzymało w tej sprawie zastępcę kierownika ds. sieci kanalizacji sosnowieckich wodociągów oraz byłego kierownika działu sieci kanalizacyjnej gliwickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Do kolejnego zatrzymania doszło pod koniec sierpnia; był to współwłaściciel warszawskiego przedsiębiorstwa z branży usług komunalnych.

Śledztwo CBA prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Tam zatrzymani mają usłyszeć zarzuty.

 

 

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

#CBA #MPWiK

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo