Trasa została odblokowana ok. godziny 22 po blisko 5 godzinach od wypadku. Dyżurny z bydgoskiego oddziału GDDKiA poinformował, że służby zakończyły pracę na miejscu zdarzenia.

"Pieszy przechodził przez drogę w miejscu, które nie jest do tego przeznaczone, dodatkowo nieoświetlonym. Został potrącony przez auto osobowe i zginął na miejscu" - wyjaśnił okoliczności wypadku dyżurny z Punktu Informacji Drogowej bydgoskiego oddziału GDDKiA Karol Kończal.

Szczegółowe przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

To trzecia śmiertelna ofiara wypadków drogowych w poniedziałek w województwie kujawsko-pomorskim. Rano dwie osoby zginęły w czołowym zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym w Steklinie na dk 10.

"Ze wstępnych ustaleń policjantów toruńskiej drogówki wynika, że kierujący osobowym oplem vectrą 55-latek, jadąc w kierunku Torunia, z nieustalonych przyczyn zjechał na lewy pas ruchu. Tam zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka ciężarowym mercedesem. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca i 49-letni pasażer osobówki. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia"

- poinformował w sprawie tamtego wypadku mł. asp. Wojciech Chrostowski z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji Toruń.