Polski komisarz nie obawia się Timmermansa i zapowiada: Będę dbał o równe standardy dla wszystkich

Janusz Wojciechowski / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Jako członek Komisji Europejskiej będę czuwał, żeby w Unii Europejskiej były równe standardy dla wszystkich. Żeby nie było innej miary dla jednego państwa członkowskiego, a innej dla drugiego - zapewnił Janusz Wojciechowski w programie #Jedziemy Michała Rachonia. Polityk skomentował w ten sposób spekulacje dotyczące relacji polskiego rządu z wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem.

Michał Rachoń pytał swojego gościa, jak z polskiej perspektywy będzie wyglądała realizacja głównego postulatu, czyli zwiększenia i docelowo wyrównania dopłat dla polskich rolników do poziomu unijnego.

Janusz Wojciechowski wskazał, że pełniąc funkcję komisarza, reprezentuje całą Unię Europejską i będzie walczył, by sytuacja wszystkich rolników uległa poprawie.

- To będzie batalia o odpowiedni budżet na wspólną politykę rolną. Te propozycje które w tej chwili są przedmiotem debaty nie są satysfakcjonujące dla rolników i nie są też wystarczające, żeby te ambitne cele wspólnej polityki rolnej zrealizować. Moim wielkim zadaniem będzie batalia o jak najlepszy budżet. 

- powiedział Janusz Wojciechowski.

- Chodzi o to, żeby nie dopuścić do obcięcia tego, co już jest obcięte, bo takie tendencje też są. Niektórzy uważają, że wciąż za dużo jest pieniędzy na rolnictwo. O ile to się okaże politycznie możliwe, bo to jest trudne, ja będę walczył, żeby budżet na rolnictwo był większy.

- dodał.

Wojciechowski zapowiedział, że jutro Komisja Europejska odbędzie swoje pierwsze posiedzenie w nowym, pełnym składzie.

Prowadzący spytał komisarza Wojciechowskiego, czy spotykał się już z Fransem Timmermansem. 
- Z doniesień medialnych wynika, że pańskie portfolio będzie w pionie, który będzie nadzorowany przez Fransa Timmermansa - wskazał dziennikarz.

- Bardziej koordynowany przez pana Timmermansa, bo to nie są elementy ściśle nadzoru. To jest koordynacja. Pan wiceprzewodniczący Timmermans rzeczywiście odpowiada za ten europejski zielony ład, a ja z pełnym zaangażowaniem będę działał w tym kierunku, żeby rolnictwo uczestniczyło w tym europejskim zielonym ładzie i żeby wykorzystać szansę, która stoi przed mniejszymi, rodzinnymi gospodarstwami. Nie widzę tutaj konfliktu i mieliśmy dobra rozmowę z panem Fransem Timmermansem.

- podkreślił polski komisarz.

Michał Rachoń przypomniał zaangażowanie Timmermasa w walkę z polską reformą wymiaru sprawiedliwości.
- Czy nie obawia się pan podobnej atmosfery tych relacji pomiędzy Polską, a Unią Europejską, a przynajmniej między Polską, a Fransem Timmeransem? - dopytywał prowadzący

- Spory wewnątrz Komisji to jest coś naturalnego, są częścią polityki. Ja, jako członek Komisji Europejskiej będę czuwał, żeby w Unii Europejskiej były równe standardy dla wszystkich. Żeby nie było innej miary dla jednego państwa członkowskiego, a innej dla drugiego. Żeby reakcja np. na naruszanie zasad praworządności dotyczyła wszystkich zasad, a nie tylko wybranych, bo mamy np. problemy w innych państwach z przestrzeganiem zasad finansów publicznych, czy zasad budżetowych.

- oznajmił Wojciechowski.

- Jestem komisarzem ds. rolnictwa, ale jestem tez członkiem Komisji Europejskiej i uczestniczę w podejmowaniu przez KE kolegialnych decyzji we wszystkich sprawach, w których ma ona swoje kompetencje. Będę się wypowiadał we wszystkich kwestiach, w których Komisja będzie rozstrzygać.

- podkreślił polityk.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w amerykańskim supermarkecie! Minimum sześć ofiar śmiertelnych, w tym policjant

/ twitter.com

  

W jednym ze sklepów w Jersey City w USA doszło we wtorek do strzelaniny; zginęło kilka osób - informuje CNN, powołując się na burmistrza Stevena Fulopa. Według lokalnej stacji WABC chodzi o sklep z produktami koszernymi, JC Kosher Supermarket.

Burmistrz Fulop dodał, że w strzelaninie zginął jeden policjant, a trzech innych jest rannych. Wcześniej CNN podawał, że co najmniej jeden z napastników został "zneutralizowany".

Prezydent USA Donald Trump został poinformowany o strzelaninie - poinformowały służby prasowe Białego Domu.

Aktualizacja: Policja z Jersey City poinformowała, że zginęło przynajmniej sześć osób. Postrzelono trzech policjantów, w tym jednego śmiertelnie, zastrzelono także podejrzanych.

Do wydarzenia doszło o 12:40 czasu lokalnego. Dwóch napastników posiadających broń strzelało do policjantów i przechodniów. Wymiana ognia rozpoczęła się na cmentarzu, po czym podejrzani uciekli do sklepu z koszernymi pokarmami. 

W akcji policyjnej wzięły udział opancerzone furgonetki, jednostka SWAT oraz snajperzy. Po wejściu na miejsce wydarzenia odnaleziono kilka ciał.

Aktualizacja 22:50
Policja poinformowała, że policjant, który został zastrzelony padł ofiarą zasadzki. Sprawa nie ma związku z terroryzmem.

Aktualizacja 22:56
Poinformowano, że zginęło sześć osób: policjant, dwóch napastników i trzech cywili. Prawdopodobnie strzelanina miała związek z nieudaną próbą sprzedaży narkotyków.

 

 

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl