Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w swoim pierwszym meczu grupy E Ligi Mistrzów siatkarzy podejmie we wtorek Vojvodinę NS Seme Nowy Sad. Trener Nikola Grbic uważa, że ZAKSA powinna to spotkanie wygrać:

Uważam, że jesteśmy zespołem lepszym od Vojvodiny, ale musimy to jeszcze udowodnić na boisku. Musimy być w pełni skoncentrowani i agresywni. W przeciwnym razie możemy sobie skomplikować sytuację. To ważne, by dobrze zacząć występ w LM.

Pozostali grupowi rywale mistrza Polski to VfB Friedrichshafen oraz Knack Roeselare. Na prawdziwą siatkarską potęgę trafił natomiast zespół z Warszawy. Vervę w fazie grupowej czeka konfrontacja z Sir Sicomą Monini Perugia. Szkoleniowcem wicemistrza Włoch jest trener reprezentacji Polski Vital Heynen, a jednym z liderów przyjmujący biało-czerwonych Wilfredo Leon. Poza tym srebrnych medalistów poprzedniego sezonu PlusLigi czekają też pojedynki z Benficą Lizbona i Tours VB.

Cel jest jasny. Bardzo byśmy chcieli nie tylko zaistnieć w LM, ale i zaprezentować dobrą siatkówkę. Wyjście z grupy wydaje się realne

- ocenił dyrektor sportowy stołecznego klubu Piotr Gacek.

Zespół z Warszawy mimo kłopotów pozasportowych przed sezonem w PlusLidze spisuje się znakomicie, teraz czas na mecze w Lidze Mistrzów

Dopiero w przyszłym tygodniu do rywalizacji włączy się Jastrzębski Węgiel, który trafił do gr. C ze słynnym Zenitem Kazań, Halbankiem Ankara i belgijskim Greenyardem Maaseik. Miał on teraz podejmować w 1. kolejce utytułowany rosyjski klub, ale ten w najbliższych dniach będzie uczestniczył w Brazylii w klubowych mistrzostwach świata i pojedynek LM został przełożony na 18 stycznia. Trzeci zespół poprzedniego sezonu PlusLigi zacznie zatem od spotkania z Halkbankiem, które odbędzie się 11 grudnia w Jastrzębiu-Zdroju.

Program meczów 1. kolejki Ligi Mistrzów z udziałem polskich klubów:

3 grudnia, wtorek
gr. E: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Vojvodina NS Seme Nowy Sad (godz. 18.00)

4 grudnia, środa
gr. D: VERVA Warszawa Orlen Paliwa - Tours VB (19.00)