Jawne korelacje

  

W rosyjskim Twerze na jednym z domów wiszą tablice upamiętniające zamordowanych przez NKWD w tymże budynku wiosną 1940 r. polskich oficerów. Jeszcze wiszą – dodajmy – bo właśnie miejscowa prokuratura zażądała od władz miasta ich demontażu, ponieważ „nie znalazła dowodów” na to, że w tym domu rozstrzeliwano Polaków.

Nie pierwsza to zakłamująca historię sprawa dziejąca się w Rosji w ostatnich latach. Po przejściowej odwilży przełomu XX i XXI w. nad Wołgą odżyły zdecydowanie demony stalinizmu, który… według lansowanej ostatnio przez Kreml teorii był tak właściwie koniecznością. Oczywiście jest to tylko kolejny dowód na to, że dzisiejsza Rosja to tak naprawdę taki Związek Sowiecki bis, bo dosyć łatwo też porównać sobie usprawiedliwianie każdej kolejnej agresji Władimira Putina w podobny sposób, jak to robili propagandziści Józefa Stalina, Nikity Chruszczowa czy Leonida Breżniewa. Smutne, że jakoś nikt z Zachodu wciąż nie widzi jawnych korelacji z brakiem całkowitego potępienia i osądzenia komunizmu z dzisiejszym zagrożeniem, jakie wciąż dla globalnego pokoju stanowi Rosja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts