Ostatni gasi światło

  

Aż 56 proc. Rosjan w wieku 18–24 lata myśli o emigracji. Tak wynika z najnowszego sondażu ośrodka socjologicznego Centrum Lewady. W 2014 r. wskaźnik ten wyniósł 20 proc.

To kolejny z sondaży pokazujących, że Rosjanie, a już zwłaszcza młodzi, mają dość kierunku, w jakim prowadzi Rosję jej obecna elita polityczna. Zdecydowana większość sfrustrowanych nie chce albo boi się angażować w politykę, cóż więc pozostaje? Emigracja. Już dziś wyludniają się w szybkim tempie mniejsze rosyjskie miasta oraz wsie. Jeśli tak dalej pójdzie, wyludniać się zacznie reszta Rosji. Kreml oraz zafascynowani władzą rosyjską „poputczicy”, których nie brakuje na całym świecie, lubią mówić, że jakikolwiek ten Putin by był, to skutecznie dba o interes Rosji. Ale cóż to za światowa potęga, której młodzi obywatele nie chcą w niej mieszkać?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie,

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts