Wiceszef Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz poinformował, że w pierwszych dniach stycznia odbędzie się posiedzenie Rady Krajowej, która podejmie ostateczną decyzję, czy w wyborach prezydenckich Nowoczesna wystawi własnego kandydata, czy też poprze innego kandydata.

- Scenariusz, w którym Nowoczesna wystawi swojego kandydata na prezydenta jest cały czas aktualny, natomiast ta decyzja ostatecznie zostanie podjęta przez Radę Krajową

- podkreślił.

Ponadto, jak przekazał Meysztowicz, zarząd zdecydował, że nowym sekretarzem generalnym Nowoczesnej został szef warszawskich struktur partii Sławomir Potapowicz, zaś były poseł Mirosław Pampuch skarbnikiem ugrupowania.

Była liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer poinformowała na briefingu prasowym, że jednym z tematów obrad była kwestia prac programowych Nowoczesnej w Koalicji Obywatelskiej. Lubnauer przekazała, że Nowoczesna zamierza przekonywać PO, Inicjatywę Polska oraz Zielonych, by projekty, które partia złożyła w Sejmie w minionej kadencji znów tam trafiły, tym razem - jako projekty KO. Jak wyjaśniła, chodzi m.in. o projekty o związkach partnerskich, antydyskryminacyjne, czy dotyczące jawności płac.