Prezydenckie plany Nowoczesnej? Możliwe, że wystawią swojego kandydata

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Scenariusz, w którym Nowoczesna wystawi swojego kandydata na prezydenta jest cały czas aktualny. - Decyzja w tej sprawie ostatecznie zostanie podjęta przez Radę Krajową na początku stycznia - poinformowali dziś politycy tej partii. Odbyło się pierwsze posiedzenie zarządu Nowoczesnej po wyborze Adama Szłapki na przewodniczącego partii.

Wiceszef Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz poinformował, że w pierwszych dniach stycznia odbędzie się posiedzenie Rady Krajowej, która podejmie ostateczną decyzję, czy w wyborach prezydenckich Nowoczesna wystawi własnego kandydata, czy też poprze innego kandydata.

- Scenariusz, w którym Nowoczesna wystawi swojego kandydata na prezydenta jest cały czas aktualny, natomiast ta decyzja ostatecznie zostanie podjęta przez Radę Krajową

- podkreślił.

Ponadto, jak przekazał Meysztowicz, zarząd zdecydował, że nowym sekretarzem generalnym Nowoczesnej został szef warszawskich struktur partii Sławomir Potapowicz, zaś były poseł Mirosław Pampuch skarbnikiem ugrupowania.

Była liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer poinformowała na briefingu prasowym, że jednym z tematów obrad była kwestia prac programowych Nowoczesnej w Koalicji Obywatelskiej. Lubnauer przekazała, że Nowoczesna zamierza przekonywać PO, Inicjatywę Polska oraz Zielonych, by projekty, które partia złożyła w Sejmie w minionej kadencji znów tam trafiły, tym razem - jako projekty KO. Jak wyjaśniła, chodzi m.in. o projekty o związkach partnerskich, antydyskryminacyjne, czy dotyczące jawności płac.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niespokojnie w dalekowschodniej Rosji. Policjanci pobili kilkudziesięciu imigrantów z Azji Środkowej

/ Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

W Chabarowsku na rosyjskim Dalekim Wschodzie policjanci z oddziałów specjalnych OMON pobili kilkudziesięciu imigrantów z Azji Środkowej – podaje Radio Swoboda, powołując się na słowa poszkodowanych. W związku ze zdarzeniem pojawił się oficjalny protest Biszkeku.

Kirgizi mówią, że 12 grudnia omonowcy zatrzymali ok. 80 przybyszów z krajów Azji Środkowej, pracujących w Chabarowsku dla prywatnego przewoźnika. Poszkodowani twierdzą, że zostali przewiezieni na posterunek, gdzie policjanci zakleili kamery i bili ich kilka godzin.

Konsul Kirgistanu w Chabarowsku Kadyrbek Myrzabajew potwierdził, że 17 obywateli Kirgistanu poskarżyło się na pobicie przez OMON. Dodał, że skierował on w tej sprawie notę do MSW, prokuratury i Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Również uzbecka redakcja Radia Swoboda podaje, że ok. 20 obywateli Uzbekistanu skarżyło się na zatrzymanie i pobicie.

Interfax pisze, że MSZ w Biszkeku zaapelował do Moskwy o pociągnięcie do odpowiedzialności winnych pobicia obywateli Kirgistanu pracujących w Chabarowsku.

Biuro prasowe MSW w Chabarowsku poinformowało, że policja przeprowadziła nalot na "nielegalnych migrantów", podczas którego okazało się, że 73 osoby nie miały przy sobie dokumentów tożsamości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl