Prezydenckie plany Nowoczesnej? Możliwe, że wystawią swojego kandydata

Scenariusz, w którym Nowoczesna wystawi swojego kandydata na prezydenta jest cały czas aktualny. - Decyzja w tej sprawie ostatecznie zostanie podjęta przez Radę Krajową na początku stycznia - poinformowali dziś politycy tej partii. Odbyło się pierwsze posiedzenie zarządu Nowoczesnej po wyborze Adama Szłapki na przewodniczącego partii.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Wiceszef Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz poinformował, że w pierwszych dniach stycznia odbędzie się posiedzenie Rady Krajowej, która podejmie ostateczną decyzję, czy w wyborach prezydenckich Nowoczesna wystawi własnego kandydata, czy też poprze innego kandydata.

- Scenariusz, w którym Nowoczesna wystawi swojego kandydata na prezydenta jest cały czas aktualny, natomiast ta decyzja ostatecznie zostanie podjęta przez Radę Krajową

- podkreślił.

Ponadto, jak przekazał Meysztowicz, zarząd zdecydował, że nowym sekretarzem generalnym Nowoczesnej został szef warszawskich struktur partii Sławomir Potapowicz, zaś były poseł Mirosław Pampuch skarbnikiem ugrupowania.

Była liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer poinformowała na briefingu prasowym, że jednym z tematów obrad była kwestia prac programowych Nowoczesnej w Koalicji Obywatelskiej. Lubnauer przekazała, że Nowoczesna zamierza przekonywać PO, Inicjatywę Polska oraz Zielonych, by projekty, które partia złożyła w Sejmie w minionej kadencji znów tam trafiły, tym razem - jako projekty KO. Jak wyjaśniła, chodzi m.in. o projekty o związkach partnerskich, antydyskryminacyjne, czy dotyczące jawności płac.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Nowoczesna

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo