Platforma Obywatelska... walczy o przetrwanie? "Lifting nie wystarczy, PO wymaga poważnej reformy"

Bogdan Zdrojewski / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Platforma Obywatelska wymaga poważnej reformy - przyznaje senator Bogdan Zdrojewski. Nie zamierza on milczeć w sprawie aktualnej sytuacji w największej partii opozycyjnej i zamierza codziennie publikować własne propozycje programowe. Ponadto Zdrojewski zapowiedział, że wystartuje w wyborach przewodniczącego PO.

Zdrojewski poinformował, że od dziś będzie codziennie publikował w mediach społecznościowych własny "Program Dla Platformy", który - jak wyjaśnił - będzie zawierać jego refleksje, propozycje oraz przemyślenia dotyczące partii.

Na początek napisał:

"PO wymaga poważnej reformy. Lifting nie wystarczy. By przetrwać na politycznej scenie, odzyskać wiarygodność, lepiej reagować na bieżące zjawiska potrzebne są zmiany: w sposobie podejmowania kluczowych decyzji, podmiotowości, ofercie programowej, organizacji życia partii, jakości komunikowania się ze społeczeństwem, także w samym przywództwie".

Polityk dodał, że publikacje będą zestawem propozycji dotyczących samej Platformy Obywatelskiej - jej funkcjonowania, charakteru i kształtu oraz propozycji, jakie powinny dominować w przekazie dla wyborców. Zapowiedział, że każdego dnia podejmować będzie jeden temat, a cały program zostanie opublikowany w formie bloga 7 stycznia 2020 roku.

Zdrojewski jest jednym z największych zwolenników zmian w Platformie Obywatelskiej, po wyborach parlamentarnych mocno krytykuje Grzegorza Schetynę i zapowiada swój start w wyborach na przewodniczącego partii.

- Tak, startuję w wyborach na szefa Platformy. To zapowiedź bezwarunkowa. Oczywiście nigdy nie zamykam sobie wszystkich furtek. Zdarzać się mogą takie rzeczy polityczne czy też interpersonalne, które mogą doprowadzić do jakiegoś porozumienia, szerokiego porozumienia na rzecz Platformy i nowego programu. Na razie tego nie widzę, w związku z tym to tylko mała furteczka. Potwierdzam, startuję na szefa PO

- powiedział dziś w RMF FM.

Ciekawe jednak, czy w jego programie znajdzie się też to, o czym mówił w wywiadzie dla "Wprost" - zapowiedział bowiem, że jeżeli PO dojdzie do władzy, to wiek emerytalny... powinien być podniesiony.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Były prezydent Boliwii pójdzie do więzienia? Następczyni zapowiada sąd

Evo Morales / Kremlin.ru [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

Tymczasowa prezydent Boliwii Jeanine Anez zapowiedziała w sobotę wydanie w najbliższych dniach nakazu aresztowania byłego prezydenta Evo Moralesa który przebywa obecnie w Argentynie jako uchodźca. Morales nie rezygnuje z udziału w życiu politycznym swego kraju i zapowiada swój powrót.

Anez, do niedawna prawicowa senator, oświadczyła na konferencji prasowej, że Morales "nigdy niczego nie respektował, nawet konstytucji". Dlatego wie, że jeśli powróciłby do Boliwii, "musiałby odpowiedzieć przed narodem, bo ma do wyrównania rachunki z wymiarem sprawiedliwości".

On (Morales) może powrócić kiedy chce...Nakaz aresztowania będzie wydany w ciągu najbliższych dni, bo sformułowaliśmy już zarzuty

- dodała.

Lewicowy polityk Morales sprawował urząd prezydenta Boliwii od prawie 14 lat. Wyjechał z kraju 10 listopada pod naciskiem armii, po trwających 3 tygodnie manifestacjach jego przeciwników i starć z policją. Twierdził, że padł ofiarą zamachu stanu.

Moralesowi zarzucano zmanipulowanie ostatnich wyborów prezydenckich z października br., w których ogłosił się zwycięzcą zanim podano - ze znacznym opóźnieniem - ich oficjalne wyniki. Według nich uzyskał wybór na czwartą kadencję, ale obserwatorzy Organizacji Państw Amerykańskich wykryli liczne nieprawidłowości w przebiegu i organizacji wyborów.

Morales wyjechał do Meksyku, który przyznał mu azyl polityczny. Później udał się na krótko na Kubę a następnie do Argentyny, gdzie rząd nowego centrolewicowego prezydenta Alberto Fernandeza przyznał mu status uchodźcy.

Morales, pierwszy prezydent Boliwii pochodzący z tubylczej ludności indiańskiej, nie rezygnuje jednak z udziału w życiu politycznym swego kraju. W tym tygodniu, jak informują media, odwiedzili go w Buenos Aires czołowi politycy jego partii Ruch na rzecz Socjalizmu (MAS) aby omówić strategię na najbliższe wybory parlamentarne.

Parlament Boliwii uchwalił w końcu listopada ustawę o rozpisaniu wyborów prezydenckich i parlamentarnych, w których jednak Morales nie będzie mógł brać udziału. Daty wyborów jeszcze nie ogłoszono.

Morales zadeklarował wówczas, że ma zamiar "wkrótce" powrócić do kraju i wygrać wybory.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl