Zdrojewski poinformował, że od dziś będzie codziennie publikował w mediach społecznościowych własny "Program Dla Platformy", który - jak wyjaśnił - będzie zawierać jego refleksje, propozycje oraz przemyślenia dotyczące partii.

Na początek napisał:

"PO wymaga poważnej reformy. Lifting nie wystarczy. By przetrwać na politycznej scenie, odzyskać wiarygodność, lepiej reagować na bieżące zjawiska potrzebne są zmiany: w sposobie podejmowania kluczowych decyzji, podmiotowości, ofercie programowej, organizacji życia partii, jakości komunikowania się ze społeczeństwem, także w samym przywództwie".

Polityk dodał, że publikacje będą zestawem propozycji dotyczących samej Platformy Obywatelskiej - jej funkcjonowania, charakteru i kształtu oraz propozycji, jakie powinny dominować w przekazie dla wyborców. Zapowiedział, że każdego dnia podejmować będzie jeden temat, a cały program zostanie opublikowany w formie bloga 7 stycznia 2020 roku.

Zdrojewski jest jednym z największych zwolenników zmian w Platformie Obywatelskiej, po wyborach parlamentarnych mocno krytykuje Grzegorza Schetynę i zapowiada swój start w wyborach na przewodniczącego partii.

- Tak, startuję w wyborach na szefa Platformy. To zapowiedź bezwarunkowa. Oczywiście nigdy nie zamykam sobie wszystkich furtek. Zdarzać się mogą takie rzeczy polityczne czy też interpersonalne, które mogą doprowadzić do jakiegoś porozumienia, szerokiego porozumienia na rzecz Platformy i nowego programu. Na razie tego nie widzę, w związku z tym to tylko mała furteczka. Potwierdzam, startuję na szefa PO

- powiedział dziś w RMF FM.

Ciekawe jednak, czy w jego programie znajdzie się też to, o czym mówił w wywiadzie dla "Wprost" - zapowiedział bowiem, że jeżeli PO dojdzie do władzy, to wiek emerytalny... powinien być podniesiony.