Normalni inaczej

  

„W końcu normalność zawitała do Rady Warszawy. Nie będzie tradycyjnego opłatka z udziałem duchownych w przerwie sesji rady miasta” – triumfalnie obwieścił Wojciech Karpieszuk, pełniący obowiązki dziennikarza „Gazety Wyborczej”.

Przewodnicząca warszawskiej Rady Miejskiej Ewa Malinowska-Grupińska z KO nie podała natomiast, czy chociaż choinka będzie i czy sam opłatek nie wzbudzi obrzydzenia u skrajnie antyreligijnej większości rządzącej dziś stolicą. Nie róbmy zresztą z tego kwestii. Skoro „tradycyjny opłatek” ma być świecki, to może znajdzie się nawet goloneczka w piwie czy wigilijny pasztet, a zanucić „podmoskowskije wieczera” na tym ateistycznym spędzie też będzie można. Zapewne koryfeuszom nowej wersji bolszewickich krzewicieli świeckości nie przyszło do głowy, że tajemnica wcielenia Syna Bożego od dwóch tysiącleci stanowi fundament cywilizacji europejskiej, do której tak bardzo, choć jak widać powierzchownie, chcieliby przynależeć. Na wszelki wypadek warto im przypomnieć, że „w tym roku Wigilia przypada 24”. Do czasu, gdy w ogóle świąt nie odwołają, a prezenty zamiast Świętego Mikołaja przyniesie Dziadek Mróz.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts