Wypadek w Szwecji był atakiem terrorystycznym

/ twitter @Expressen

  

Wypadek w hali sportowej, do którego doszło w sobotę w Maersta pod Sztokholmem, mógł mieć podłoże terrorystyczne - informuje w poniedziałek gazeta "Aftonbladet". 29-letni mężczyzna samochodem uszkodził ścianę budynku, przerywając młodzieżowy mecz piłki ręcznej.

Ranny sprawca trafił do szpitala, nikomu innemu nic się nie stało. Najpierw kierowca został oskarżony o jazdę pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. W niedzielę wieczorem w związku ze znalezieniem w samochodzie listu, w którym napisano, że "ludzie zginą" oraz wymieniono nazwisko Osamy bin Ladena, sprawca został tymczasowo aresztowany.

W aucie wykryto przeróbki, mogące świadczyć o zamiarze ataku terrorystycznego. Na pedale gazu znajdował się akumulator z przewodami.

Według gazety w śledztwo włączone zostały szwedzkie służby specjalne SAPO, a zdarzenie zakwalifikowano jako "specjalne". Kierowca jest podejrzany o próbę dokonania zabójstwa.

Jak pisze "Aftonbladet" mężczyzna, którego narodowości nie ujawniono, został pod koniec października warunkowo zwolniony z więzienia. Odbywał karę ośmiu lat pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa, napaść oraz poważne przestępstwa z użyciem broni. Podczas pobytu w więzieniu otrzymał on kilka ostrzeżeń oraz przebywał przez pewien czas w odizolowanej celi.

Wypadek w hali sportowej został zarejestrowany przez kamery. Na filmie widać, jak w pewnym momencie podczas gry 14-letnich chłopców, jedną ze ścian budynku przebija samochód, ale zatrzymuje się i nie wjeżdża dalej na parkiet. Na sali wybucha panika, następnie na skutek komunikatu spikera następuje szybka ewakuacja.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Budka w alternatywnej rzeczywistości. Przekonuje: „PO jest gwarantem 500 Plus i 13. emerytury”

/ Borys Budka/ fot. Facebook/@Platforma Obywatelska

  

500 Plus na każde dziecko - od samego początku mówiliśmy, że tak powinno być. 13. emerytura to nasz pomysł. (…) To Platforma Obywatelska jest gwarantem programów 500 Plus i 13. emerytury - przekonywał dziś przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka podczas facebookowej transmisji na żywo.

Lider PO odbył dziś drugi live-chat na Facebooku. W blisko 30-minutowej rozmowie, odpowiadał na pytania internautów.

Jeden z nich poprosił o zapewnienie, że, gdy Koalicja Obywatelska dojdzie do władzy, nie pozbawi milionów Polaków świadczeń prorodzinnych.

Kochani, pamiętajcie, że 500 Plus na każde dziecko - od samego początku mówiliśmy, że tak powinno być! Zgłaszaliśmy poprawkę w 2016 roku, gdy było to wprowadzane

- odpowiedział Budka.

Dalej, odnosząc się do programu 13. Emerytury wypalił wprost: „to nasz pomysł”.

- Oni nie wprowadzili stałego świadczenia. Tylko po to, by straszyć. Chcieliśmy wyjąc to spoza sporu politycznego

- przekonywał dalej.

W podsumowaniu zapewnił, że „to właśnie Platforma jest gwarantem 500 Plus i 13. emerytury”.

- Dlaczego? W obliczu nadchodzącego kryzysu, tylko odpowiedzialny rząd jest w stanie doprowadzić do tego, że nie będzie cięć w systemach socjalnych

- wskazał polityk.

Program 500 Plus na drugie i kolejne dzieci wdrożono w kwietniu 2016 roku. W lipcu 2019 roku rząd Prawa i Sprawiedliwości zdołał wygospodarować w budżecie środki na objęcie programem także pierwsze dziecko w rodzinie.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Senat wprowadził do ustawy o dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów kilka poprawek, w tym zakładającą wykreślenie zapisów dotyczących tego, że „trzynastki” mają być wypłacane z Funduszu Solidarnościowego. Oznacza to w praktyce, że 13-sta emerytura nie zostałaby wypłacona, bo Fundusz Solidarnościowy jest źródłem jej finansowania.

ZOBACZ NAGRANIE:
Facebook/@Platforma Obywatelska

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Facebook, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts