Ukraiński scenariusz wyborów w Polsce? Sasin: Jakaś grupa wymyśliła sobie taki pomysł

Andrzej Duda i Jacek Sasin / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

"Prawo i Sprawiedliwość zrobi wszystko, żeby wybory prezydenckie wygrał dotychczasowy prezydent Andrzej Duda. Będzie to bardzo twarda i trudna walka o to, żeby tę prezydenturę na kolejną kadencję potwierdzić" - powiedział w poniedziałek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Ocenił też, że ewentualny kontrkandydat, Szymon Hołownia, szans na zwycięstwo nie ma.

W poniedziałkowym "Newsweeku" teoretyczny konkurent Andrzeja Dudy, prezenter TVN-u Szymon Hołownia powiedział: "myślę o starcie w wyborach prezydenckich, bo uważam te wybory za bardzo ważne dla Polski". "Newsweek" napisał, że "Hołownia liczy na to, że uda mu się powtórzyć drogę prezydent Słowacji Zuzany Czaputovej i prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego".

O tę kandydaturę minister Sasin był pytany w radiowej "Trójce".

Jestem przekonany, że ta kandydatura szans ostatecznie nie ma. I że przede wszystkim w tych wyborach wygra Andrzej Duda. I my, jako Prawo i Sprawiedliwość zrobimy wszystko, żeby tak się stało. Chociaż mam świadomość tego, że to będzie bardzo twarda i trudna walka o to, żeby tę prezydenturę Andrzeja Dudy na kolejną kadencję potwierdzić

 - podkreślił Sasin.

Jak przyznał, czytał w jednym z komentarzy porównanie kandydatury Hołowni do kandydatury Wołodymyra Zełenskiego na Ukrainie. Zapytano go o to, czy to porównanie ma racje bytu.

Być może rzeczywiście tym, którzy tę kandydaturę dzisiaj promują. Przecież nie jesteśmy naiwni, chyba nie wierzymy w to, że to jest taki kandydat, dziennikarz, który nagle pewnego dnia się obudził i pomyślał "zostanę prezydentem" i nikt za nim nie stoi i nikt nie wspiera tej kandydatury

- zaznaczył wicepremier.

Jest to jakaś określona grupa polityczna, medialna, biznesowa być może, która właśnie wymyśliła sobie taki oto pomysł, który można powtórzyć - ten ukraiński scenariusz w Polsce

- dodał.

Myślę, że Polska jednak jest na dużo bardziej zaawansowanym poziomie profesjonalizacji polityki, również działania mechanizmów demokratycznych

- ocenił Sasin.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

NATO solidarne z Turcją

/ Engin Akyurt

  

NATO wyraża solidarność z naszym sojusznikiem, Turcją, po zabiciu tureckich żołnierzy w Idlibie w Syrii oraz potępia masowe naloty reżimu syryjskiego i Rosji; tę niebezpieczną sytuację należy deeskalować - powiedział w Brukseli szef NATO Jens Stoltenberg.

"Sojusznicy potępiają ciągłe ataki powietrzne ze strony reżimu syryjskiego i wspierającej go Rosji w prowincji Idlib. Wzywamy ich do zaprzestania ofensywy, aby przestrzegać prawa międzynarodowego i wspierać wysiłki ONZ na rzecz pokojowego rozwiązania"

- wskazał sekretarz generalny Sojuszu.

Rada Północnoatlantycka, w skład której wchodzą ambasadorowie wszystkich 29 państw członkowskich NATO, spotkała się na wniosek Turcji i przeprowadzi konsultacje w sprawie sytuacji w Syrii zgodnie z art. 4 traktatu waszyngtońskiego.

Zgodnie z tym artykułem każdy sojusznik może zwrócić się o konsultacje, jeśli uważa, że zagrożona jest jego integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo.

Władze Turcji podały w nocy z czwartku na piątek, że w wyniku nalotów przeprowadzonych w czwartek przez rządowe siły syryjskie w syryjskiej prowincji Idlib zginęło w sumie co najmniej 29 tureckich żołnierzy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts