Nowa Zelandia czeka na Posejdony

/ flickr.com

  

Minister obrony Nowej Zelandii Ron Mark zainicjował rozpoczęcie budowy infrastruktury, z której mają korzystać morskie samoloty rozpoznawcze i patrolowe bazowania lądowego Boeing P-8 Poseidon.

Domem dla nowej floty samolotów przeznaczonych do celów ratowniczych, a także do wykrywania i zwalczania okrętów podwodnych i nawodnych jest baza Królewskich Nowozelandzkich Sił Powietrznych (RNZAF) w Ohakea.

W ub.r. rząd w Wellington zdecydował się kupić cztery morskie samoloty rozpoznawcze i patrolowe bazowania lądowego Boeing P-8 Poseidon za kwotę ponad 2.3 mld dolarów. Maszyny trafią na wyposażenie 5. Eskadry Królewskich Nowozelandzkich Sił Powietrznych i zastąpią obecnie eksploatowane P‑3K Orion.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

W ustach miała ponad dwa gramy marihuany. Przesyłka dla syna zdemaskowana

/ / www.flickr.com/fsecart/CC BY 2.0

  

64-latka usiłowała przemycić narkotyk dla syna odbywającego karę pozbawienia wolności w więzieniu w Łowiczu (Łódzkie). Ukryła w ustach 2,3 g marihuany.

O ujawnieniu próby przemytu poinformował w piątek rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Łowiczu por. Robert Stępniewski.

Według niego, kobieta, próbując przemycić narkotyk, wykazała się dużym sprytem - ukryła go w ustach, obwiązany folią aluminiową i końcówkami gumowych rękawiczek, żeby zmylić czujność psa wyszkolonego w wykrywaniu narkotyków.

"Czujniejsi i sprytniejsi okazali się funkcjonariusze pełniący służbę na wejściu do jednostki, którzy wytypowali starszą panią do kontroli osobistej. Nie zwiódł ich wiek oraz fakt, że kobieta uskarżała się na trudną sytuację i odgrywała rolę poszkodowanej" – powiedział por. Stępniewski.

U kobiety ujawniono dwa zawiniątka z zielonobrunatnym suszem o łącznej wadze 2,31 g. Badanie narkotestem wykazało, że była to marihuana.

64-latka trafiła na policję. Może usłyszeć zarzut posiadania środków odurzających, co jest zagrożone karą do trzech lat więzienia.

Rzecznik poinformował, że to kolejne udaremnienie przez funkcjonariuszy Służby Więziennej w Łowiczu próby wniesienia narkotyków do więzienia. Wśród próbujących była m.in. 82-letnia kobieta, która chciała je przenieść w kuli ortopedycznej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts