Mavericks przerwali serię 10 zwycięstw Lakers, którzy jednak wciąż komfortowo prowadzą w Konferencji Zachodniej z bilansem 17 wygranych i trzech porażek. Do przerwy minimalną przewagę mieli gospodarze (62:59), ale losy meczu odwróciły się w trzeciej kwarcie, wygranej przez drużynę z Dallas 35:17. Świetnie w tej części spotkania zagrał Słoweniec Luka Doncic, notując 16 punktów, cztery zbiórki i pięć asyst. Całe spotkanie zakończył z dorobkiem 27 punktów, dziewięciu zebranych piłek i 10 decydujących podań.

Dallas Mevericks przerwali zwycięską passę Los Angeles Lakers

To piękne zwycięstwo i wiele dla nas znaczy. Ono pokazuje, że możemy postawić się wielkim drużynom

- skomentował Doncic, którego w Staples Center oklaskiwał Niemiec Dirk Nowitzki, legenda klubu z Dallas. Mavericks zajmują na Zachodzie czwartą lokatę (13-6).

Tuż przed nimi plasują się Clippers (15-6), którzy odnieśli ósme z rzędu zwycięstwo przed własną publicznością. W starciu z Wizards najwięcej punktów zdobyli Kawhi Leonard - 34, Paul George - 31 i Montrezl Harrell - 23. Ten ostatni odnotował ponadto 15 zbiórek.

Obrońcy tytułu mistrzowskiego Toronto Raptors pokonali we własnej hali Utah Jazz 130:110 w meczu obfitującym w rekordowe statystyki. Do przerwy gospodarze prowadzili aż 77:37, co z jednej strony było największą przewagą kanadyjskiej ekipy, a z drugiej - największą stratą Utah w tym momencie spotkania w historii NBA.

Raptors na przerwę schodzili z rekordowym prowadzeniem

W trzeciej kwarcie goście zdobyli 49 punktów, bijąc rekord klubowy, a jednocześnie był to najgorszy wynik "Drapieżników" w jednej 12-minutowej części meczu. Zawodnicy z Salt Lake City nie byli jednak w stanie nawiązać walki z Raptors, dla których najwięcej punktów - 35 - zdobył Kameruńczyk Pascal Siakam. Drużyna z Toronto zajmuje drugie miejsce na Wschodzie (15-4). Na pierwszym plasują się Milwaukee Bucks (17-3), którzy w niedzielę pauzowali.