Sputnik o Bosaku: „Dobra zmiana w Polsce?”. Odpowiedzi (pozytywnej) udziela... Piskorski

/ fot. Telewizja Republika

  

"Czy w Polsce następuje dobra zmiana?" - pyta Sputnik w tytule tekstu Leonida Swiridowa. A sam rosyjski dziennikarz - jakiś czas temu wydalony z Polski za szkodliwą dla naszego kraju działalność - pisze: "Przeczytałem na stronie internetowej 'Rzeczpospolitej' bardzo przyjemne rzeczy dla rosyjskiego ucha - to, co mówił poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, że 'w polskim interesie jest bezpieczeństwo państwa, a nie wkurzanie Rosji'”.

W audycji sprzed tygodnia na antenie Radia Wnet Bosak ocenił, że Polacy powinni w polityce międzynarodowej „przestać kierować się strachem, a zacząć kierować się własnym interesem”. Mówił tam też o dużym "rusocentryzmie polskiej elity politycznej".

Słowa te nie umknęły uwadze Sputnika, który skrupulatnie je odnotował i w tekście opatrzonym tytułem "Krzysztof Bosak mówi o Rosji. W Polsce następuje dobra zmiana?" o odpowiedź na to pytanie poprosił nikogo innego, jak Mateusza Piskorskiego, założyciela prorosyjskiej partii Zmiana. 

Piskorski został w 2016 r. zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji i tymczasowo aresztowany. W 2019 r. opuścił areszt za kaucją. Za wsparcie w okresie aresztowania Piskorski dziękował m.in. obecnym politykom Konfederacji - Grzegorzowi Braunowi oraz Januszowi Korwin-Mikkemu. 

Piskorski tłumaczy w wywiadzie ze Sputnikiem, że otwarcie się na Rosję ze strony Krzysztofa Bosaka - po Januszu Korwin-Mikkem i Grzegorzu Braunie - oznacza, iż Konfederacja chce zająć niszę polskiego elektoratu.

Niszę tych, którzy są sceptyczni wobec wiszenia u klamki Waszyngtonu i całkowitego zdania się na łaskę i niełaskę administracji amerykańskiej. Chyba o to tutaj chodzi

- ocenia rozmówca Sputnika.

Założyciel Zmiany podkreśla, że przeważającej części elektoratu Konfederacji zależy na „poprawnym ułożeniu relacji z Rosją”. „Wszyscy politycy Konfederacji muszą brać to pod uwagę” - wskazuje Piskorski, tłumacząc tezy Bosaka chęcią rywalizacji z Korwin-Mikkem czy Braunem o kandydaturę na prezydenta w nadchodzących wyborach.

Interesująca jest również osoba Leonida Swiridowa, który przeprowadzał wywiad z Piskorskim. 

W listopadzie 2018 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę Swiridowa na decyzję Urzędu do Spraw Cudzoziemców o cofnięciu mu zezwolenia na pobyt w Polsce. W ocenie sądu, niejawne materiały w sprawie wskazywały na zagrożenie bezpieczeństwa państwa. W odwecie Swiridow wniósł skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka przeciwko Polsce - informował w marcu tego roku TASS, powołując się na adwokata korespondenta.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, sputniknews.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Grupa Orlen rozbudowuje sieć stacji paliw na Słowacji

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/PKN_ORLEN

  

W 2020 r. Grupa Orlen chce rozbudować sieć stacji paliw na Słowacji - podała spółka. Działające już tam stacje - osiem ze sprzedażą pozapaliwową i dwie samoobsługowe Benzina Expres - planuje dostosować do swoich standardów, wprowadzając do nich Stop Cafe.

PKN Orlen poinformował dziś, że stacje paliw Grupy Orlen na Słowacji sprzedały blisko 3 mln litrów paliwa Verva i Efecta wyprodukowanego w czeskich rafineriach Unipetrolu, należącego do grupy kapitałowej koncernu. Stacje ze słowackiej sieci Grupy działają w miejscowościach: Malacky, Holice, Lužianky, Šelpice, Šurany, Strečno, Tesárske Mlyňany, Senec, Bańskiej Bystrzycy oraz Koszycach.

"Zgodnie z zapowiedziami Grupa Orlen umacnia swoją pozycję na słowackim rynku detalicznym, gdzie posiada już 8 stacji ze sprzedażą pozapaliwową oraz 2 samoobsługowe w formacie Benzina Expres. W 2020 roku sieć będzie konsekwentnie rozbudowywana o nowe obiekty, a istniejące stacje będą dostosowywane do standardów polskiej i czeskiej sieci, m.in. poprzez wprowadzanie formatu Stop Cafe"

- oznajmił PKN Orlen.

Jak podkreślił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, na słowackich stacjach Grupy Orlen, które działają pod połączonymi markami Benzina i Orlen, sprzedawane są nie tylko wyprodukowane przez koncern paliwa, ale także polskie produkty pozapaliwowe, co wzmacnia pozycję koncernu i buduje postrzeganie naszego kraju poza jego granicami.

"Rekordowe wyniki naszego segmentu detalicznego, nie tylko w Polsce, ale także w Czechach i Niemczech, pokazują, że mamy duże kompetencje w budowaniu nowoczesnej i konkurencyjnej sieci stacji paliw. Nasze doświadczenia z powodzeniem wykorzystujemy w ekspansji na rynek słowacki, gdzie zbudowaliśmy już solidną bazę do dalszego rozwoju" - oświadczył Obajtek, cytowany w komunikacie spółki.

PKN Orlen zapowiedział, że słowackie obiekty Grupy Orlen ze sprzedażą pozapaliwową będą sukcesywnie dostosowywane do standardów sieci koncernu obowiązujących w innych krajach, m.in. poprzez wdrażanie formatu Stop Cafe.

"Już teraz, podobnie jak w Czechach, na słowackich stacjach dostępne są polskie produkty, w tym między innymi napoje, artykuły spożywcze, oleje i płyny eksploatacyjne"

- przypomniała spółka.

"Zgodnie z zapowiedziami zrealizowaliśmy nasz cel na ten rok, zakładający budowę fundamentów dla dalszego rozwoju sieci detalicznej Grupy Orlen na Słowacji. Jednak ważniejsze niż liczba obiektów są dla nas parametry biznesowe i rentowność stacji. Już teraz widzimy, że słowaccy klienci bardzo dobrze oceniają nasze obiekty i ofertę. Przyszły rok będzie czasem pozyskiwania kolejnych obiektów oraz ujednolicania standardów stacji włączanych do naszej sieci. W ciągu kilku lat chcemy należeć do liderów rynku detalicznego na Słowacji" – powiedział Tomasz Wiatrak, prezes Unipetrolu, który zarządza stacjami wchodzącymi w skład Grupy Orlen w Czechach i na Słowacji.

PKN Orlen podał, że Grupa Orlen ma największą w Europie Środkowo-Wschodniej sieć ponad 2800 stacji paliw w Polsce, Czechach, Niemczech, Słowacji i na Litwie. Jak podał PKN Orlen, na koniec trzeciego kwartału 2019 r. w ramach sieci jego stacji paliw funkcjonowało ponad 2100 punktów gastronomicznych Stop Cafe oraz Star Connect, w tym blisko 460 sklepów convenience pod marką O!SHOP.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl