Opozycja chroni Banasia

  

Arłukowicz z PO: „Zapomnijcie o zmianie konstytucji z powodu Banasia”. Czarzasty: „Nie liczcie na lewicę w sprawie zmiany konstytucji”. Pasławska z PSL: „Nie przyłożymy ręki do tego”. Dziambor z Konfederacji: „Nie zgodzimy się na żadną zmianę konstytucji”. Tak opozycja reaguje, gdy PiS proponuje zmianę konstytucji, by stworzyć możliwość szybkiego odwołania obecnego prezesa NIK.

Marian Banaś został wybrany przez Sejm na stanowisko, z którego nieusuwalność gwarantuje konstytucja. Do wyboru doszło, bo większość posłów głosujących na niego nie miała świadomości o wątpliwościach wokół jego oświadczeń majątkowych i prowadzonych interesach. PiS, po zbadaniu sprawy przez CBA, zażądało od Banasia podania się do dymisji – byłoby to dla niego rozwiązanie honorowe, a dla funkcjonowania Izby zbawienne. Nic jednak nie wskazuje na to, by prezes NIK chciał odejść – mimo złożenia zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przez niego przestępstwa. PiS nie może zmienić konstytucji samo, ale opozycja twardo dziś stoi w obronie Mariana Banasia. Politycy opozycji mają usta pełne frazesów, ale w istocie dobro państwa i jego instytucji jest dla nich niewiele warte.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts