Kucharz z Polski bohaterem w Londynie. Gonił terrorystę - w rękach miał... kieł narwala!

Jak podaje "The Times", wśród mężczyzn, którzy obezwładnili terrorystę, który dokonał wczoraj ataku w Londynie, był polski kucharz o imieniu Łukasz. W rękach mężczyzna miał kieł narwala, który według świadków, wziął ze ściany Fishmongers' Hall. "Łukasz jest bohaterem" - powiedział znajomy Polaka, który był na miejscu ataku.

Bohaterski Polak, który pomógł zatrzymać terrorystę
twitter.com/@slusarzrafal

Sprawca piątkowego ataku na Moście Londyńskim to 28-letni Usman Khan, który wcześniej został skazany za przestępstwa związane z terroryzmem i zwolniony warunkowo z więzienia w ubiegłym roku - poinformowała londyńska policja.

W ataku terrorystycznym, do którego doszło w piątek wczesnym popołudniem na Moście Londyńskim (London Bridge), zginęły dwie przypadkowe osoby - kobieta i mężczyzna, a trzy - mężczyzna i dwie kobiety - zostały ranne.

Napastnik, którego zastrzelili funkcjonariusze policji, najpierw został obezwładniony przez bohaterskich przechodniów. Jak podaje "The Times", jednym z nich był szef kuchni z Polski. 

Świadkowie twierdzą, że mężczyzna chwycił 1,5-metrowy kieł narwala, który wisiał na ścianie Fishmongers' Hall i ruszył w kierunku terrorysty, który krzyczał, że zdetonuje bombę.

Jeden z kolegów Łukasza, który nie chciał zdradzić swojego imienia opowiedział Times'owi, że Polak został dźgnięty nożem przez Khana, ale nie powstrzymało go to przed działaniem.

"Łukasz jest bohaterem" - powiedział mężczyzna.

 

 

Źródło: thetimes.co.uk, niezalezna.pl,

#kieł narwala #Polak #atak #Londyn

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo