Premier dziękuje Straży Granicznej

/ Kancelaria Premiera

  

Od pracy polskich służb granicznych, od zdolności do strzeżenia granicy, od tej sprawności zależy, czy pieniądze wpłyną do budżetu, czy będziemy mieli do czynienia z jakimś przemytem - powiedział na przejściu granicznym z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podziękował wszystkim funkcjonariuszom Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej, którzy znakomicie - jego zdaniem - strzegą naszych granic.

"To przecież właśnie od zdolności do strzeżenia granicy, tej naszej zewnętrznej, która jest jednocześnie granicą Schengen, granicą UE, od tej sprawności zależy, czy środki, pieniądze wpłyną do budżetu, czy będziemy mieli do czynienia z jakimś przemytem"

- powiedział premier.

Zwrócił uwagę na technologię, która służy walce z przemytem nie tylko na przejściach kolejowych, ale także drogowych przejściach granicznych.

"Ciężko czasami uwierzyć, że jeden samochód potrafi spowodować stratę dla państwa polskiego w wysokości nawet 100 tys. zł, a takich samochodów może przejeżdżać kilkadziesiąt, kilkaset dziennie. A więc praca naszych służb granicznych jest pracą przynoszącą korzyści wszystkim Polakom. Jest to praca na najwyższym poziomie profesjonalizmu, praca Krajowej Administracji Skarbowej, części ministerstwa finansów, która zapobiegła miliardom wyłudzeń. To dzięki tym miliardom mamy dzisiaj budowane drogi (...) i różne programy społeczne"

- powiedział premier.

Dodał, że dzięki pracy na granicy zatrzymuje się również terroryzm, przemyt broni i ludzi. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Hołownia ogłosił start na prezydenta. Oklaskiwał go... zaufany człowiek Donalda Tuska

Zdjęcie ilustracyjne / Krzysztof Sitkowski, Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Szymon Hołownia chce zostać prezydentem Polski. Zapowiedział właśnie, że zamierza kandydować w przyszłorocznych wyborach. Mówił również, że nie zakłada partii politycznej i że kampanię sfinansuje głównie z darowizn. Politycy zarzucają mu brak zaplecza, ale... czy na pewno tak jest? Okazało się bowiem, że do Gdańska na wystąpienie Hołowni przybył "człowiek Donalda Tuska" - tak bowiem mówi się o Jacku Cichockim.

Szymon Hołownia ogłosił dziś, że zamierza kandydować na urząd prezydenta kraju w wyborach, które odbędą się w maju 2020 roku. Podczas swojego pierwszego przemówienia wyznaczył jeden z kluczowych postulatów - "przyjazny rozdział Kościoła od państwa".

[polecam:https://niezalezna.pl/301059-holownia-kandydatem-na-prezydenta-oglosil-chce-przyjaznego-rozdzialu-kosciola-od-panstwa]

Podczas spotkania, które odbyło się w Gdańsku, zapowiadane były tłumy gości. Telewidzom nie było jednak dane ich dostrzec, gdyż widownia w trakcie wystąpienia Hołowni nie była oświetlona - cała uwaga spadła prezentera telewizyjnego, od dziś - także polityka. Dopiero później zaczęły pojawiać się fotografie z kuluarów. Kogo można było zobaczyć?

Okazuje się, że na spotkanie z Hołownią przybył... Jacek Cichocki - jeden z najbardziej zaufanych ludzi Donalda Tuska, były minister spraw wewnętrznych i były szef Kancelarii Premiera. Gdy zeznawał przed komisją śledczą do spraw Amber Gold, potwierdził tylko, że poprzednia ekipa rządząca działała opieszale i w kompromitujący sposób. "Nie znam", "nie wiem", "nie pamiętam" - odpowiadał na pytania. Z jego twarzy nie schodził też uśmiech, choć sprawa była poważna.

[polecam:https://niezalezna.pl/216299-zaufany-minister-tuska-zirytowal-poslow-wtedy-wassermann-wyciagnela-notatke-cbs-zaiskrzylo]

O tym, że Cichocki pojawił się na spotkaniu z Szymonem Hołownią, poinformował dziennikarz Wirtualnej Polski Michał Wróblewski. Według tej informacji, były minister w rządzie Donalda Tuska miał się pojawić "jako sympatyk".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl