O sprawie informuje portal gazeta.pl, który miał dotrzeć do jednego z bliskich współpracowników Szymona Hołowni. Ten miał się zdecydować na start w wyborach prezydenckich. Ma już mieć przygotowany program, który zaprezentuje podczas kampanii wyborczej.

To już pewne, oficjalna decyzja zostanie ogłoszona niedługo, najprawdopodobniej w ciągu dwóch, trzech tygodni

- mówi współpracownik Hołowni.

„Publicysta miał sprawdzać swoje szanse w zamówionych przez siebie sondażach wyborczych. Ich wyniki miały być na tyle zadowalające, że Szymon Hołownia zdecydował się na start” - czytamy na portalu.

Głos w sprawie zabrał również sam Hołownia. W mediach społecznościowych napisał, że wkrótce ogłosi swoją decyzję. „Gdy podejmę decyzję, jakakolwiek by nie była – dowiecie się o niej najpierw Wy, moi Czytelnicy i Odbiorcy, dowiecie się jako pierwsi i ode mnie, bezpośrednio” – napisał publicysta.

Przypomnijmy również, że Hołownia właśnie rozstaje się ze stacją TVN po kilkunastu latach współpracy.

Mnóstwo wspaniałych ludzi za kulisami, na scenie. Długie dni i wieczory z najlepszą na świecie ekipą. Stworzenie duetu (a to bardzo trudna rzecz) z Marcinem. Nowe telewizyjne umiejętności. Dobre (a czasem trudne) emocje... Odchodzę z "Mam talent", bo dałem temu programowi wszystko, co mogłem dać, a gdy coś się kończy, coś się zaczyna

- pisał wówczas.