"Pociąg Życia" dojechał do Warszawy! ZOBACZ, jak najmłodsi wsłuchiwali się w bajki Tomasza Sakiewicza

/ fot. Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

Dziś w Galerii Porczyńskich w Warszawie odbyło się wyjątkowe spotkanie z redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomaszem Sakiewiczem. Najmłodsi, wraz z rodzicami i dziadkami, mogli posłuchać bajek z książki „Pociąg Życia. Bajki dla Kostka i Mateuszka”. Przedstawiamy kilka migawek z wydarzenia.

Po sukcesie "Pociągu życia..." na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, przyszedł czas na Warszawę. W związku z zainteresowaniem najnowszą książką redaktora naczelnego "Gazety Polskiej", kolejne spotkanie odbyło się w Galerii Porczyńskich.

Tu dla najmłodszych bajki czytali poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominika Chorosińska, publicysta Adrian Stankowski oraz sam Tomasz Sakiewicz. Podczas wydarzenia na najmłodszych czekały smaczne przekąski i moc atrakcji. Buzz Astral u boku autora „Pociągu Życia”? Proszę bardzo!

Nasz redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz po raz kolejny odkrywa wraz z dziećmi zaczarowany świat bajek. Po opowieściach dla Marysi i Alicji, które napisał dla córek, autor stworzył nowy zbiór dla synów bliźniaków: „Pociąg życia. Bajki dla Kostka i Mateuszka”. Autor zachęca młodych czytelników do optymizmu i podejmowania nawet trudnych wyzwań z pogodą ducha, a przy tym – budowania dobrych relacji.

Bajka jest wagonikiem podłączonym do większej całości. Choć one się ze sobą luźno łączą, to w każdej pojawia się pociąg. Dlaczego? Bo pociąg jest czymś, co porządkuje nasze życie. Jest gdzieś maszynista, lokomotywa, a mimo to pasażer ma poczucie swobody wyboru. Dobrze to opisuje sytuację człowieka i Stwórcy – jako Maszynisty, który steruje tym wszystkim. Maszynista daje nam poczucie swobody, ale widzi każdy wagon, każdy etap

- mówi Tomasz Sakiewicz.

Uwaga! Książkę można nabyć również TUTAJ.  Polecamy także e-book oraz audiobook w znakomitej interpretacji Marcina Kobierskiego i autora książki. Te nabyć można m.in. w wirtualnej księgarni Legimi.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją obecnej na miejscu reporterki portalu Niezalezna.pl Cyntii Harasim.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts