Po sukcesie "Pociągu życia..." na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, przyszedł czas na Warszawę. W związku z zainteresowaniem najnowszą książką redaktora naczelnego "Gazety Polskiej", kolejne spotkanie odbyło się w Galerii Porczyńskich.

Tu dla najmłodszych bajki czytali poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominika Chorosińska, publicysta Adrian Stankowski oraz sam Tomasz Sakiewicz. Podczas wydarzenia na najmłodszych czekały smaczne przekąski i moc atrakcji. Buzz Astral u boku autora „Pociągu Życia”? Proszę bardzo!

Nasz redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz po raz kolejny odkrywa wraz z dziećmi zaczarowany świat bajek. Po opowieściach dla Marysi i Alicji, które napisał dla córek, autor stworzył nowy zbiór dla synów bliźniaków: „Pociąg życia. Bajki dla Kostka i Mateuszka”. Autor zachęca młodych czytelników do optymizmu i podejmowania nawet trudnych wyzwań z pogodą ducha, a przy tym – budowania dobrych relacji.

Bajka jest wagonikiem podłączonym do większej całości. Choć one się ze sobą luźno łączą, to w każdej pojawia się pociąg. Dlaczego? Bo pociąg jest czymś, co porządkuje nasze życie. Jest gdzieś maszynista, lokomotywa, a mimo to pasażer ma poczucie swobody wyboru. Dobrze to opisuje sytuację człowieka i Stwórcy – jako Maszynisty, który steruje tym wszystkim. Maszynista daje nam poczucie swobody, ale widzi każdy wagon, każdy etap

- mówi Tomasz Sakiewicz.

Uwaga! Książkę można nabyć również TUTAJ.  Polecamy także e-book oraz audiobook w znakomitej interpretacji Marcina Kobierskiego i autora książki. Te nabyć można m.in. w wirtualnej księgarni Legimi.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją obecnej na miejscu reporterki portalu Niezalezna.pl Cyntii Harasim.