Szkolenie rezerwy i sprawdzian dla logistyków

/ mat. 23. PA / 23pa.wp.mil.pl

  

Na poligonie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu trwa kolejny tydzień szkolenia artylerzystów. Dla żołnierzy rezerwy odbywających krótkotrwałe ćwiczenia wojskowe to okazja do podnoszenia swoich kwalifikacji i doskonalenia umiejętności specjalistycznych w składzie pododdziałów 23. Pułku Artylerii.

W dywizjonie artylerii samobieżnej pełnią zadania na stanowiskach celowniczych, ładowniczych i amunicyjnych. W składzie grupy zabezpieczenia medycznego doskonalą umiejętności udzielania pierwszej pomocy i posługiwania się sprzętem medycznym. Oprócz szkolenia specjalistycznego oraz pracy bojowej na sprzęcie, wiele uwagi poświęcają na opanowanie umiejętności z taktyki, topografii i szkolenia ogniowego - podaje oficjalny portal pułku. 

Poligonowe szkolenie po raz kolejny stanowi sprawdzian dla żołnierzy batalionu logistycznego, którzy realizują zadania z zakresu zabezpieczenia materiałowego i technicznego ćwiczących pododdziałów. Praca na kuchni zaczyna się na długo przed poligonowa pobudką, a przygotowanie posiłków dla kilkuset żołnierzy wymaga znajomości sztuki kulinarnej i dobrej organizacji pracy. Równie szybko uwijają się specjaliści kompanii remontowej, którzy utrzymują w sprawności eksploatowany intensywnie sprzęt bojowy - czytamy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 23. PA

Wczytuję komentarze...

Samochód dachował. Tragiczny wypadek w Paterku

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

Jedna osoba zginęła i jedna została ranna w niedzielę w wypadku samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 241 w Paterku koło Nakła nad Notecią (Kujawsko-pomorskie).

Samochód osobowy z nieznanych przyczyn dachował i wpadł do rowu melioracyjnego. Na miejscu zginął kierowca, a pasażer został ranny i przewieziono go do szpitala. W akcji wzięły udział dwa zastępy strażaków, którzy m.in. wydobyli ofiary z rozbitego auta

- poinformował oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Nakle nad Notecią kpt. Bartosz Walkowiak.

Przyczyny i okoliczności wypadku ustala policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl