Pilatusy trafią do Hiszpanii

/ flickr.com

  

Hiszpania zdecydowała się na kupno 24 samolotów szkoleniowych Pilatus PC-21 - podają media. Informacji nie potwierdziło jednak ani ministerstwo obrony Hiszpanii, ani również dowództwo tamtejszych Sił Powietrznych (Ejército del Aire - EdA).

W rywalizacji o nowe samoloty szkoleniowe dla hiszpańskich Sił Powietrznych samolot Pilatus PC-21, oferowany przez Pilatus Aircraft, wygrał z koncernem Beechcraft oferującym samoloty T-6A Texan II oraz firmą Embraer dysponującą w ofercie Super Tucano.

Z informacji podawanych w mediach wynika, że poza 24 samolotami Pilatus PC-21 ma zostać dostarczony także zintegrowany system szkolenia, symulator katapultowania, dwa symulatory kabiny załogi jak i pakiet wsparcia logistycznego oraz dwa połączone z siecią symulatory lotu za kwotę 204.75 mln euro. Jest to o niemal 10 proc. mniej środków, niż kwota wynosząca 225 mln euro, którą rząd w Madrycie zamierzał przeznaczyć na zakup nowych samolotów szkoleniowych.

PC-21 zastąpią obecnie eksploatowane samoloty C-101, które będą wycofywane ze służby od 2021 do 2027 roku. Pierwszy symulator do szkolenia pilotów mających operować z PC-21 zostaną dostarczone do marca przyszłego roku. Szkolenie na samolotach ma rozpocząć się w roku akademickim 2021-2022. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

W grudniu poznamy kandydata Lewicy

Adrian Zandberg / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W grudniu zostanie ogłoszona decyzja ws. kandydata Lewicy na prezydenta; "rozegra się ona na rozstawionej już szachownicy" - podkreślił lider Lewicy Razem Adrian Zandberg.

Zandberg pytany w Polsat News, czy nie ma ambicji startu w wyborach prezydenckich odpowiedział, że lewicowa koalicja (SLD, Razem, Wiosna) zakłada wspólne podejmowanie decyzji i ich ogłaszanie. "Decyzja zapadnie w grudniu" - zapewnił.

Ocenił, że Lewica jest w "komfortowej sytuacji".

"Prawicowe i centroprawicowe ugrupowania deklarują swoich kandydatów, którzy będą ze sobą konkurować, a Lewica jest w tej kolejce ostatnia i decyzja jest decyzją, która rozgrywa się na rozstawionej już szachownicy"

- podkreślił.

Zandberg pytany o prawyborczą debatę Platformy Obywatelskiej z udziałem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Jacka Jaśkowiaka ocenił, że Kidawa-Błońska prezentuje się jako kandydatka, która idzie w stronę konserwatywną i chce konkurować o głosy z Szymonem Hołownią. Według niego Jacek Jaśkowiak jest "w zupełnie innym miejscu". Zandberg stwierdził jednocześnie, że o rywalizację z potencjalnym kandydatem PO powinien "martwić się" kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Na pytanie, z jakim hasłem do przyszłorocznych wyborów prezydenckich pójdzie Lewica, Zandberg stwierdził, że dla nikogo nie jest zaskoczeniem to, czym jest projekt lewicowej koalicji. Wymienił, że dla Lewicy ważne są "prawa człowieka, demokracja i troska o tych, którzy są słabsi". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl