PGNiG przejmuje na wyłączność terminal LNG na Litwie. Znamy szczegóły

Kłajpeda - terminal / Žiedas / wikimedia.org, public domain

  

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wydzierżawiło na wyłączność na pięć lat przybrzeżny mały terminal LNG w Kłajpedzie. Umowa z Klaipedos Nafta będzie obowiązywać od początku kwietnia 2020 r. To znaczące wzmocnienie polskiego koncernu na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. O szczegółach umowy informuje serwis FilaryBiznesu.pl w korespondencji z Kłajpedy.

Z nabrzeżnej stacji odbioru i przeładunku LNG w Kłajpedzie symbolicznie pożegnano ostatni statek z dostawą gazu rosyjskiego od firmy Novatek. PGNiG po przejęciu sterów w litewskiej stacji zapowiada alternatywne kierunki dostaw.

Oferta PGNiG na dzierżawę stacji okazała się najkorzystniejszą spośród pięciu  zaproponowanych przez oferentów z kilku krajów.

Litewscy partnerzy docenili nasze bogate doświadczenie w obrocie LNG w Polsce. Dzięki podpisanemu kontraktowi zyskujemy lepszy dostęp do rynku LNG w krajach nadbałtyckich, zwiększamy konkurencyjność naszej oferty dla Polski Północno-Wschodniej oraz naszego regionu Europy.
- mówi cytowany przez FilaryBiznesu.pl Piotr Woźniak, prezes PGNiG.

Jak informuje serwis, PGNiG zapewnia, że będzie samodzielnie decydować skąd sprowadzi gaz skroplony do stacji przeładunkowej na Litwie, co znacząco poprawi bezpieczeństwo dostaw.

Czytaj więcej na FilaryBiznesu.pl
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, FilaryBiznesu.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowy Zełenski lub Biedroń? Hołownia chce być prezydentem, ale nie przekonuje komentatorów

Szymon Hołownia / screen z transmisji na żywo

  

Szymon Hołownia podczas dzisiejszego spotkania w Gdańsku ogłosił: "Chcę być kandydatem na prezydenta". Jego decyzja spotkała się z różnym odbiorem społecznym. Wiele osób zapewne wciąż nie dowierza, że Hołownia zdecydował się kandydować. Porównywany jest do Wołodymyra Zełenskiego lub... Roberta Biedronia.

Szymon Hołownia podczas spotkania w Gdańsku mówił wiele, ale nie wszystkim podobała się koncepcja jego spotkania. Zastrzeżenia zgłaszał na przykład Marek Migalski:

Podczas swojego wystąpienia Hołownia wspomniał o osobie transseksualnej. Nie umknęło to uwadze obserwatorów, którzy umieścili go już po lewej stronie sceny politycznej.

Choć Hołownia twierdził, że finansowanie jego kampanii przebiegać będzie z darowizn osób fizycznych, to jednak internauci nie dają temu wiary, biorąc pod uwagę rozmach, z jakim zorganizowano pierwsze spotkanie.

Oczywiście nie mogło zabraknąć porównań do prezydenta Ukrainy, który - podobnie jak Hołownia - nie był wcześniej politykiem.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży zauważył, że Szymon Hołownia podczas inauguracyjnego spotkania posługiwał się kartką. Wskazał również różnicę między nim, a "kandydatem PO".

Litości dla "obywatelskiego kandydata" nie miał natomiast Leszek Jażdżewski - słynny supporter Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim. Hołownię porównał do Biedronia, a jego dzisiejsze spotkanie - do "show w TVN".

Również dziennikarz Michał Rachoń postanowił obejrzeć dziś przemówienie Hołowni. I - jak twierdzi - gdzieś już widział podobne wystąpienia...

Jak widać, przed Szymonem Hołownią jeszcze długa droga, by przekonać do siebie Polaków. Tylko czy jest to realne w tak krótkim czasie? Wybory prezydenckie odbędą się w maju 2020 roku.

[polecam:https://niezalezna.pl/301059-holownia-kandydatem-na-prezydenta-oglosil-chce-przyjaznego-rozdzialu-kosciola-od-panstwa]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl