Doszliśmy do bardzo prostego wniosku, są trzy sezony telewizyjne, a nie dwa. Nie ma tylko sezonu jesień i wiosna, przecież zimą dzień jest najkrótszy, noc jest najdłuższa i zimno jest, wszyscy siedzą w domach, muszą coś oglądać. Doszliśmy do wniosku, że zrobimy wspaniałą ramówkę zimową

 - zapowiedział prezes TVP Jacek Kurski.

Na antenie TVP1 zagości m.in. "Młody Piłsudski", serial historyczny opowiadający o grupie spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku. Głównym bohaterem jest młody Józef Piłsudski, jego rodzina i najbliżsi przyjaciele – późniejsi premierzy i prezydenci. Akcja serialu toczy się w Wilnie, Petersburgu, Łodzi, Warszawie i Krakowie. 

Udany zamach na cara Aleksandra II (Jan Englert) odmienia życie mieszkańców byłego Królestwa Polskiego, w tym Ziuka – Józefa Piłsudskiego (Grzegorz Otrębski). W pierwszym odcinku poznajemy go jako gimnazjalistę (młody Piłsudski – Jakub Dyniewicz), młodzieńca inteligentnego, pomysłowego, przekornego, nie poddającego się pokornie carskiej władzy. Śledzimy bliską relację Ziuka z ciotką Stefką (Ewa Wencel), duchową opiekunką Piłsudskiego. Jego starszy brat Bronisław (młody Bronek – Rafał Kowalski, starszy - Sebastian Cybulski) rozważniej podchodzi do codziennych problemów ojczyzny nękanej przez Rosję.

"Młody Piłsudski" to koprodukcja TVP i Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego. Serial dofinansowano ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Serial będzie można oglądać od 8 grudnia na antenie TVP1.

Po roku przerwy do TVP1 powraca serial "Blondynka". Tym razem, w roli tytułowej widzowie zobaczą Martę Żmudę Trzebiatowską. Telewizja zapowiada, że "ósmy sezon produkcji będzie bogaty w nowe wątki, a mieszkańców spokojnych z pozoru Majaków czeka wiele niespodziewanych zdarzeń". Emisja - od 27 grudnia na antenie TVP1.

"Polskie ślady" to nowy program podróżniczy relacjonujący wyprawę Krzysztofa Puternickiego, który autem przemierza Europę i Afrykę. Jego wyprawa trwająca 5 miesięcy, liczy 33 tysiące kilometrów i wiedzie przez terytoria 38 państw. Projekt stanowi cykl spotkań z naszymi rodakami i obcokrajowcami, którzy związani są z Polską i jej kulturą. Pierwszy etap podróży trwa 6 tygodni i obejmie 16 państw europejskich. Następna część podróży będzie wiodła przez kraje Afryki Zachodniej.

TVP przygotowało także dla widzów nowy serial kryminalny pn. "Archiwista", którego reżyserem jest Maciej Żak. "Pasja, intrygujące śledztwa, mylące tropy i walka o prawdę – tak w skrócie można zapowiedzieć ten serial" - zachęca TVP. W tytułowej roli pracownika policyjnego archiwum, obdarzonego ponadprzeciętną pamięcią i wyjątkową inteligencją (Henryka Mikosa) wystąpi Henryk Talar. W rozszyfrowywaniu dawnych, nierozwiązanych spraw partnerować mu będzie młoda, ambitna policjantka Zuza – w tej roli Paulina Gałązka.

Każdy odcinek "Archiwisty" opowiada historię innego zabójstwa, a akcja serialu rozgrywa się w Żyrardowie i jego okolicach. Inspiracją do historii przedstawianych w serialu, były autentyczne, nierozwiązane sprawy zabójstw. Pierwszy sezon serialu od 10 stycznia 2020 na antenie TVP1.

Nowości zagoszczą również w telewizyjne Dwójce. Do "The Voice of Poland" i "The Voice Kids", dołączy nowy talent show "The Voice Senior". Ponad 20 utalentowanych wokalnie uczestników, którzy ukończyli 60. rok życia, zaprezentuje się podczas "Przesłuchań w Ciemno" przed trenerami, legendami polskiej muzyki – Alicją Majewską, Urszulą Dudziak, Markiem Piekarczykiem oraz Andrzejem Piasecznym. Do kolejnego etapu – półfinału, przejdzie 16 uczestników, po czterech w drużynie każdego z muzycznych opiekunów. Ostatecznie w wielkim finale wystąpi ośmioro najlepiej śpiewających seniorów, którzy walczyć będą o tytuł "Najlepszego Głosu" w Polsce, 50 tys. zł oraz wycieczkę marzeń o wartości 30 tys. zł. O tym, kto zwycięży pierwszą polską edycję "The Voice Senior", zdecydują widzowie biorący udział w głosowaniu SMS.

Nowy muzyczny show poprowadzą - Marta Manowska oraz Tomasz Kammel. Premiera "The Voice Senior" 7 grudnia o godz. 20.05 w TVP2.

TVP2 przygotowało dla widzów również trzynastoodcinkowy dokument fabularyzowany "Pasjonaci" opowiadający historię osób niewidomych i niedowidzących – aktorów Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego Teatru (ITAN) w Krakowie. Na serię składa się trzynaście różnych historii życiowych – każda zwracająca uwagę na inny problem, z jakim borykają się osoby z niepełnosprawnościami. Ideą przewodnią cyklu, jak podało TVP, jest pokazanie, że osoba z niepełnosprawnością może uprawiać zawód aktora, a co więcej – jest to praktyka, która wzbogaca twórczość artystyczną i przyczynia się do rozwoju społeczeństwa integracyjnego.

Bohaterami serii będą aktorzy Teatru ITAN, ich bliscy i przyjaciele oraz profesjonalni aktorzy, m.in. Dorota Pomykała i Tadeusz Huk, pomagający osobom niepełnosprawnym poznać kunszt pracy scenicznej. Dokument od 28 grudnia na antenie TVP2.

W tym roku TVP2 ponownie zaprasza widzów przed telewizory, a publiczność do Zakopanego na koncert Sylwester Marzeń z Dwójką. "Na scenie plejada gwiazd muzyki tanecznej z Polski i zagranicy, wiele muzycznych niespodzianek, a wszystko w zapierającej dech oprawie" - podkreślają organizatorzy. Szczegóły Sylwestra Marzeń z Dwójką TVP zdradzi 10 grudnia, podczas sylwestrowej konferencji z udziałem gwiazd.

W styczniu od poniedziałku do piątku na antenę Dwójki powróci w nowoczesnym wydaniu popularny przed laty teleturniej "Va banque". Oparty na amerykańskim formacie "Jeopardy!", "Va banque" to program, w którym uczestnicy muszą popisać się wiedzą i refleksem. Troje zawodników odpowiada na pytania, wybierając je z 6 kategorii tematycznych i kwotowych. Charakterystycznym elementem programu jest to, że "pytania" zapisane są na tablicy w formie zdań twierdzących, a zadaniem uczestnika jest podanie odpowiedzi w formie pytania. W finale wszyscy uczestnicy dostają to samo pytanie, ale wcześniej muszą obstawić stawkę z kwoty, którą zgromadzili w dwóch rundach. Gospodarzem programu będzie Przemysław Babiarz.

"Lepsza Połowa" to nowy, familijny serial komediowy, który również znajdzie się w zimowej ramówce TVP2. Opowiada on o perypetiach grupy przyjaciół, którzy wspierają się wzajemnie w pokonywaniu codziennych wyzwań. Wspólnym mianownikiem dla ich niełatwych relacji rodzinnych i przyjacielskich jest dążenie do osiągnięcia życiowej harmonii. Serial od 6 stycznia w poniedziałki i wtorki o godz. 21.50.

Na 14 lutego 2020 r. zapowiedziano premierę filmu "Zenek", którego producentem jest TVP. Inspiracją do filmu stała się biografia Zenona Martyniuka, chłopaka z podlaskiej wsi, który spełnia swoje wielkie marzenie, by dawać ludziom radość poprzez muzykę i śpiew. Film ukazuje drogę Martyniuka do "sukcesu, który osiągnął dzięki uporowi i ciężkiej pracy, zyskując miano króla muzyki disco polo".

Prezes TVP zapowiedział także, że w grudniu w TVP będzie "mnóstwo muzyki". Wymienił między innymi koncert Robbiego Williamsa w Toruniu, gdzie zostanie nagrany jego występ specjalnie dla Telewizji Polskiej, a także dwa koncerty kolęd na Jasnej Górze i w Ostrej Bramie w Wilnie.