Za nami kolejna debata "Czas przedsiębiorców". Padł nowy pomysł w kwestii podwyższenia płacy minimalnej

/ Materiały prasowe organizatora

  

Z inicjatywy Telewizji Republika odbyła się debata „Czas przedsiębiorców”. Dyskutowano m.in. o Konstytucji dla Biznesu, funduszach UE, rozwoju małych i średnich firm oraz problemach polskich przedsiębiorców. To już druga edycja akcji „Czas Przedsiębiorców” tym razem organizowana pod hasłem: „Konstytucja Biznesu – wyzwania dla rządu i przedsiębiorców”.

W debacie udział brali ministrowie polskiego rządu, ludzie z różnych gałęzi biznesu. Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Artur Soboń, Wiceminister Cyfryzacji Wanda Buk, Dyrektor Departamentu Poboru Podatków z Ministerstwa Finansów Dariusz Aniećko, Grzegorz Płatek, Dyrektor Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych w Ministerstwie Rozwoju Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz, a także eksperci i przedstawiciele środowisk biznesu.

Jednym z istotnych tematów była kwestia podniesienia płacy minimalnej. Taką propozycję programową przedstawiło przed wyborami parlamentarnymi Prawo i Sprawiedliwość. Spotkała się ona z szerokim odzewem i licznymi pytaniami ze strony pracodawców.

- Jeżeli średnia płaca w Polsce rośnie, to ma to jakąś korelację do najniższej i jest to fakt, ale średnia związana jest także z wynagrodzeniami w dużych miastach. Zupełnie inna jest w różnych powiatach. Przedyskutujmy takie rozwiązanie - róbmy płacę minimalną na powiaty. Ona może być związana ze średnią - powiedział podczas debaty rzecznik MŚP, Adam Abramowicz.

Obszerna relacja z wydarzenia - także wideo - dostępna jest na stronie filarybiznesu.pl - zapraszamy do obejrzenia!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: filarybiznesu.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Hołownia ogłosił start na prezydenta. Oklaskiwał go... zaufany człowiek Donalda Tuska

Zdjęcie ilustracyjne / Krzysztof Sitkowski, Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Szymon Hołownia chce zostać prezydentem Polski. Zapowiedział właśnie, że zamierza kandydować w przyszłorocznych wyborach. Mówił również, że nie zakłada partii politycznej i że kampanię sfinansuje głównie z darowizn. Politycy zarzucają mu brak zaplecza, ale... czy na pewno tak jest? Okazało się bowiem, że do Gdańska na wystąpienie Hołowni przybył "człowiek Donalda Tuska" - tak bowiem mówi się o Jacku Cichockim.

Szymon Hołownia ogłosił dziś, że zamierza kandydować na urząd prezydenta kraju w wyborach, które odbędą się w maju 2020 roku. Podczas swojego pierwszego przemówienia wyznaczył jeden z kluczowych postulatów - "przyjazny rozdział Kościoła od państwa".

[polecam:https://niezalezna.pl/301059-holownia-kandydatem-na-prezydenta-oglosil-chce-przyjaznego-rozdzialu-kosciola-od-panstwa]

Podczas spotkania, które odbyło się w Gdańsku, zapowiadane były tłumy gości. Telewidzom nie było jednak dane ich dostrzec, gdyż widownia w trakcie wystąpienia Hołowni nie była oświetlona - cała uwaga spadła prezentera telewizyjnego, od dziś - także polityka. Dopiero później zaczęły pojawiać się fotografie z kuluarów. Kogo można było zobaczyć?

Okazuje się, że na spotkanie z Hołownią przybył... Jacek Cichocki - jeden z najbardziej zaufanych ludzi Donalda Tuska, były minister spraw wewnętrznych i były szef Kancelarii Premiera. Gdy zeznawał przed komisją śledczą do spraw Amber Gold, potwierdził tylko, że poprzednia ekipa rządząca działała opieszale i w kompromitujący sposób. "Nie znam", "nie wiem", "nie pamiętam" - odpowiadał na pytania. Z jego twarzy nie schodził też uśmiech, choć sprawa była poważna.

[polecam:https://niezalezna.pl/216299-zaufany-minister-tuska-zirytowal-poslow-wtedy-wassermann-wyciagnela-notatke-cbs-zaiskrzylo]

O tym, że Cichocki pojawił się na spotkaniu z Szymonem Hołownią, poinformował dziennikarz Wirtualnej Polski Michał Wróblewski. Według tej informacji, były minister w rządzie Donalda Tuska miał się pojawić "jako sympatyk".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl