Za nami kolejna debata "Czas przedsiębiorców". Padł nowy pomysł w kwestii podwyższenia płacy minimalnej

/ Materiały prasowe organizatora

  

Z inicjatywy Telewizji Republika odbyła się debata „Czas przedsiębiorców”. Dyskutowano m.in. o Konstytucji dla Biznesu, funduszach UE, rozwoju małych i średnich firm oraz problemach polskich przedsiębiorców. To już druga edycja akcji „Czas Przedsiębiorców” tym razem organizowana pod hasłem: „Konstytucja Biznesu – wyzwania dla rządu i przedsiębiorców”.

W debacie udział brali ministrowie polskiego rządu, ludzie z różnych gałęzi biznesu. Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Artur Soboń, Wiceminister Cyfryzacji Wanda Buk, Dyrektor Departamentu Poboru Podatków z Ministerstwa Finansów Dariusz Aniećko, Grzegorz Płatek, Dyrektor Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych w Ministerstwie Rozwoju Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz, a także eksperci i przedstawiciele środowisk biznesu.

Jednym z istotnych tematów była kwestia podniesienia płacy minimalnej. Taką propozycję programową przedstawiło przed wyborami parlamentarnymi Prawo i Sprawiedliwość. Spotkała się ona z szerokim odzewem i licznymi pytaniami ze strony pracodawców.

- Jeżeli średnia płaca w Polsce rośnie, to ma to jakąś korelację do najniższej i jest to fakt, ale średnia związana jest także z wynagrodzeniami w dużych miastach. Zupełnie inna jest w różnych powiatach. Przedyskutujmy takie rozwiązanie - róbmy płacę minimalną na powiaty. Ona może być związana ze średnią - powiedział podczas debaty rzecznik MŚP, Adam Abramowicz.

Obszerna relacja z wydarzenia - także wideo - dostępna jest na stronie filarybiznesu.pl - zapraszamy do obejrzenia!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: filarybiznesu.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Mandaty za urządzenie grilla

/ pixabay.com

  

Dziewięć młodych osób z Trójmiasta trzema samochodami przyjechało do Żukówka (woj. pomorskie) i urządziło sobie grilla w piątkowy wieczór. Bytowska policja poinformowała, że ukarani mandatami mieli tłumaczyć, że zorganizowali spotkanie, by się odstresować.

O dziewięciu młodych osobach, które przyjechały na posesję w Żukówku i grillują, bytowscy policjanci otrzymali zgłoszenie w piątek wieczorem.

W komunikacie poinformowano, że na miejscu okazało się, że spotkanie zorganizowali znajomi z Trójmiasta. Funkcjonariuszom mieli powiedzieć, że przyjechali, by się odstresować. Jednocześnie, jak wynika z policyjnego komunikatu, wszyscy przyznali, że są świadomi obowiązujących w kraju restrykcji dotyczących przemieszczania się.

Za popełnione wykroczenia ukarani zostali mandatami w wysokości 500 zł.

Restrykcje wprowadzone przez rząd w związku z pandemią COVID-19 dotyczą m.in. zakazu przemieszczania się z wyjątkiem np. wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych, prowadzenia działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym oraz zakupu towarów i usług z tym związanych. Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki. Nie wolno przebywać na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne: parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych oraz ogródków jordanowskich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts