Robert Lewandowski zdobędzie Złotą Piłkę? Christo Stoiczkow uważa, że Polak ma wielkie szanse

Robert Lewandowski / fot. facebook.com/rl9official

  

Christo Stoiczkow legenda reprezentacji Bułgarii i Barcelony został zapytany przez TVP Sport czy Robert Lewandowski ma szansę na Złotą Piłkę. Były piłkarz Dumy Katalonii uważa, że owszem ma... ale większe miałby gdyby grał w Barcelonie.

Stoiczkow, który sam był zwycięzcą plebiscytu "France Football" w 1994 roku, zauważył, że ostatnią dekadę w piłce zdominowali Cristiano Ronaldo i Lionel Messi. Bułgar przyznaje jednak, że są inni zawodnicy, którzy zasługują na zdobycie Złotej Piłki. Robert Lewandowski jest według niego poważnym kandydatem, ale większe szanse miałby - według Stoiczkowa - gdyby grał dla drużyny z Katalonii.

Legendarny piłkarz Barcelony uważa, że Lewandowski zasługuje na Złotą Piłkę

Wcześniej Stoiczkow przyznał, że Lewandowski to obecnie najlepszy napastnik na świecie. "Lewy" nie tylko jest centralną postacią reprezentacji Polski, ale również naszpikowanego gwiazdami Bayernu Monachium. Kapitan biało-czerwonych niejednokrotnie ratował w tym sezonie swoimi bramkami zespół z Bawarii. Rewelacyjną formę potwierdził w ostatnim spotkaniu Ligi Mistrzów z Crveną Zvezdą Belgrad. Lewandowski w tym meczu został autorem najszybszego czteropaka w historii Champions League. Na strzelenie czterech goli potrzebował niecałego kwadransa.

Czy to wszystko wystarczy do zdobycia Złotej Piłki? Faworytem w wyścigu po to trofeum pozostaje Messi. Hiszpańscy dziennikarze są pewni, że to Argentyńczyk po raz szósty wygra w prestiżowym plebiscycie. Niedawno jednak w podobnym tonie pisała włoska prasa o Cristiano Ronaldo. Laureata poznamy oficjalnie 2. grudnia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Sport, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Kongres poszkodowanych” przez sądy

/ By I, Kpalion, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2247495

  

- 18 lutego w Sejmie z inicjatywy PSL odbędzie się "Kongres poszkodowanych", na który zaproszeni zostali przedstawiciele organizacji, stowarzyszeń oraz osoby poszkodowane przez wymiar sprawiedliwości w Polsce - zapowiedział wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski.

Zgorzelski poinformował na konferencji prasowej w Sejmie, że 18 lutego w Sali Kolumnowej w Sejmie z inicjatywy jego środowiska politycznego na jego zaproszenie przyjadą przedstawiciele organizacji oraz osoby poszkodowane przez wymiar sprawiedliwości w Polsce.

"Będzie to tak zwany Kongres poszkodowanych, gdzie ludzie będą mówili o krzywdach jakich doznali od wymiaru sprawiedliwości"

- podkreślił wicemarszałek.

Dodał, że jest to też realizacja dezyderatu, który został przyjęty podczas zorganizowanego przez PSL na początku stycznia okrągłego stołu ws. wymiaru sprawiedliwości. W dezyderacie zapowiedziano m.in., że "okrągły stół" jest początkiem drogi wypracowania konsensusu dotyczącego "prawdziwej reformy wymiaru sprawiedliwości".

Uczestnicy spotkania powołali wówczas dwa zespoły eksperckie, które mają pracować na rzecz tej reformy. Są to: zespół ekspercki ds. bieżących wydarzeń w wymiarze sprawiedliwości, m.in. Krajowej Rady Sadownictwa, Sądu Najwyższego, ustroju sądów powszechnych oraz zespół ekspercki ds. uzdrowienia wymiaru sprawiedliwości. Ten drugi zespół ma się też zajmować udziałem czynnika społecznego w wymiarze sprawiedliwości, wprowadzeniem instytucji sędziego pokoju, zmianami w procedurach i nadzorem nad sądami.

Zgorzelski podkreślił, że Kongres będzie to jednocześnie inauguracja zespołu, który będzie zajmował się sprawami społecznymi. Dodał, że na początku marca powstanie też drugi zespół dotyczący spraw ustrojowych.

W zaproszeniu na kongres, wicemarszałek Sejmu podkreślił, że z wielką radością przyjął ogromny odzew ze strony wszystkich środowisk biorących udział w obradach okrągłego stołu poświęconemu wymiarowi sprawiedliwości. "Głosy, które wybrzmiały podczas spotkania nie pozostawiają wątpliwości, że nasza inicjatywa jest słuszna i należy kontynuować rozpoczęte prace zmierzające do uzdrowienia wymiaru sprawiedliwości" - zaznaczył.

"Państwa obecność wpłynie na jakość merytorycznego spotkania, na którym będziemy wypracowywać strategię naprawy wymiaru sprawiedliwości. Reforma, którą należy przeprowadzić w mojej opinii musi uwzględniać uspołecznienie procesu sądowego, zmniejszać koszty postępowań oraz stanowić pewność, że nikt nie zostanie niesłusznie skazany"

- dodał Zgorzelski.

"Wiem, że Polacy oczekują przyspieszenia rozpatrywania ich spraw, oczekują wolnych sądów bez nacisków, czy to politycznych, czy ekonomicznych. Oczekują przede wszystkim sprawiedliwości. Spotkanie ma na celu zebranie wszystkich opinii od zaproszonych gości, które będą uwzględnione w pakiecie reform, na które wszyscy czekamy"

- zaznaczył wicemarszałek Sejmu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts