Premier stawia fundamentalne pytanie: Do czego potrzebna jest ekonomia?

Premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w X Kongresie Ekonomistów Polskich i zwracając się do zgromadzonych zwrócił uwagę, że nadszedł czas poszukiwania odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące ekonomii w Polsce. Jak informuje serwis filarybiznesu.pl szef polskiego rządu sam zadał uczestnikom Kongresu kilka takich pytań. Jedno z nich brzmiało: „Do czego potrzebna jest ekonomia?”.

Premier Mateusz Morawiecki na X Kongresie Ekonomistów Polskich
twitter.com/PremierRP

Podczas X Kongresu Ekonomistów Polskich: Chciałbym państwa zaprosić do rozmowy i poszukiwania odpowiedzi na fundamentalne pytania dla Polski w dobie zmian, rewolucji technologicznej i przemian.  Potrzebujemy takiego spojrzenia strategicznego, potrzebujemy perspektywy, która będzie przekraczała nie tylko jeden rok, jedną kadencję, która będzie wybiegała daleko w przyszłość.
- mówił szef polskiego rządu.
 
Premier Morawiecki zwracał również uwagę, że problemy, które stają się coraz ważniejsze, jak nierówność czy brak sprawiedliwego opodatkowania należy traktować, jako problemy fundamentalne.

Poszukujemy odpowiedzi na fundamentalne pytania, np. jak się wyrwać z pułapki średniego poziomu rozwoju. [...] Ważna jest jakość instytucji państwowych. Powinniśmy coraz mocniej mówić o symbiozie między państwem a rynkiem. Państwa, które odniosły największy sukces potrafiły odnaleźć ten czynnik symbiozy.  Po 89 roku mieliśmy względne dwie dekady spokoju, ale musimy pogodzić się z tym, że dziś część rozwiązań nie działa i musimy zadać sobie fundamentalne pytania - Dla kogo i do czego jest potrzebna ekonomia? Czym jest rozwój? Czym jest sprawiedliwy rozwój?
- mówił premier Mateusz Morawiecki.
 
Czytaj więcej w serwisie FilaryBiznesu.pl

 

Źródło: niezalezna.pl, FilaryBiznesu.pl

#Mateusz Morawiecki #premier #ekonomia #gospodarka

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo