Na początku listopada Rada Naczelna PSL podjęła uchwałę, w której stwierdza, że naturalnym kandydatem ludowców na prezydenta jest prezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz.

Piotr Zgorzelski zapowiedział, że w styczniu odbędzie się krajowa konwencja PSL, która zatwierdzi kandydaturę Kosiniaka-Kamysza na prezydenta.

Pytany, czy partia prowadzi badania, które pokazują, że lider ludowców odbiera głosy obecnemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który najprawdopodobniej będzie ubiegał się o reelekcję Zgorzelski odparł:

"My nie musimy prowadzić takich badań, bo takie badania są. Zrobił je CBOS i IBRIS".

Jego zdaniem, "nie trzeba wielkich badań, żeby wiedzieć, że konserwatywny polityk, jedyny właściwie na opozycji będzie odbierał głosy Andrzejowi Dudzie".

"To zresztą było widać w wyborach parlamentarnych, gdzie blisko pół miliona wyborców PiS zagłosowało na Koalicję Polską"

- powiedział wicemarszałek Sejmu.

Poseł Marek Sawicki powiedział PAP, że 2 grudnia zbiera się Naczelny Komitet Wykonawczy PSL, który będzie głównie poświęcony kampanii prezydenckiej. Według niego podczas NKW może już zostać wybrany szef sztabu wyborczego.