Burza po debacie: Posłowie opozycji zachowują się tak, jakby mieli pretensje do własnego narodu

zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Jan Przemyłski

Dziennikarz „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i portali Niezależna.pl, gdzie prowadzi program „Rozmowa niezależna”.

Kontakt z autorem

  

Posłowie opozycji zachowują się tak, jakby mieli pretensje do własnego narodu, i stąd też przy każdej okazji demonizują go i oczerniają na arenie europejskiej. Nigdy nie sądziłam, że tak może wyglądać targowica, i że to nam się znowu ziści. Jest wiele płaszczyzn, na których moglibyśmy współpracować dla dobra Polski – mówi europoseł Beata Kempa, komentując show przedstawicieli opozycji podczas debaty ws. dyskryminacji osób LGBT w Europie.

*We wtorek w Parlamencie Europejskim odbyła się debata ws. rzekomej dyskryminacji środowisk LGBT w Europie. Szybko jednak dyskusja ograniczyła się do sytuacji w Polsce. Między innymi dzięki europosłom Koalicji Obywatelskiej i Lewicy mogliśmy się dowiedzieć, że osoby homoseksualne są w naszym kraju prześladowane, a winę za to ponosi obecny rząd.
Dyskusja zainicjowana przez skrajnie lewicowe ugrupowania miała na celu po raz kolejny uderzenie w Polskę i demokratycznie wybrany polski rząd. Sprawa rzekomej dyskryminacji osób homoseksualnych jest tematem zastępczym. Unia Europejska zmaga się z brexitem, kryzysem migracyjnym, kryzysem klimatycznym i wieloma jeszcze innymi problemami. Zamiast usiąść do poważnych i merytorycznych rozmów dotyczących tych zagadnień, lewicowi aktywiści wolą przeprowadzać rewolucję kulturową, nierzadko po prostu ją wmuszając w społeczeństwo. Jeśli przy tym mogą zaatakować rząd wybrany przez polski naród w ostatnich wyborach, to wykorzystają do tych zabiegów każdą nadarzającą się okazję.

*Czy nie uważa Pani, że ciągłe kreowanie osób LGBT na ofiary prześladowań i dyskryminacji może doprowadzić do bezkarności tych ludzi? Chodzi o to, że przez poprawność polityczną trzeba będzie się godzić na każde zachowanie lewicowych aktywistów, bo inaczej otrzyma się łatkę homofoba.
Oczywiście. Działacze ruchów LGBT już w tym momencie z prowokacji uczynili swoją najsilniejszą broń. Ci, którzy najgłośniej krzyczą o dyskryminacji, sami dyskryminują innych, stosując przy tym skrajną mowę nienawiści. Przykładem są marsze środowisk LGBT, na których szydzi się z katolików, wyśmiewa wartości chrześcijańskie, profanuje święte symbole. Kiedy poruszyłam ten wątek podczas debaty, w odpowiedzi usłyszałam, że „rozmawiamy o prześladowaniach osób homoseksualnych, a ja bredzę o Matce Bożej”. To jest skandaliczny poziom debaty. Posłowie opozycji zachowują się tak, jakby mieli pretensje do własnego narodu, i stąd też przy każdej okazji demonizują go i oczerniają na arenie europejskiej. Nigdy nie sądziłam, że tak może wyglądać targowica, i że to nam się znowu ziści. Jest wiele płaszczyzn, na których moglibyśmy współpracować dla dobra Polski, jednak obawiam się, że jest to niemożliwe. Każdy pomysł czy stanowisko Zjednoczonej Prawicy muszą być przez opozycję atakowane i krytykowane. Powiem szczerze, że tego powoli już nie da się słuchać.

*Startujący w prawyborach prezydenckich w Koalicji Obywatelskiej Jacek Jaśkowiak przyznał ostatnio, że popiera legalizację małżeństw homoseksualnych. Jak Pani zareagowała na tę deklarację?
Nie miejmy złudzeń – jeśli wybory prezydenckie wygra osoba taka jak pan Jaśkowiak lub władzę w Polsce przejmie ugrupowanie z nim związane, wówczas walec ideologiczny rozjedzie wszystkie te wartości, na których od zawsze nasza ojczyzna była budowana. Chodzi głównie o rodzinę, chrześcijaństwo, solidarność i suwerenność. To te wartości sprawiły, że Polska była w stanie odrodzić się po 123 latach zaborów.

*Czy nie uważa Pani, że tego typu deklaracja mogła zostać wypuszczona tylko po to, aby Małgorzatę Kidawę-Błońską, która według większości ekspertów ma zdecydowane szanse na zwycięstwo w prawyborach, przedstawiać jako tego rozsądniejszego i mniej zideologizowanego kandydata?
Myślę, że tu zabieg jest o wiele bardziej prymitywny. PO za wszelką cenę próbuje odrabiać straty u lewicowego elektoratu, który zwrócił się teraz ku Adrianowi Zandbergowi. Stąd możemy się spodziewać więcej tego typu wrzutek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...


Nowy Jork: Policja notuje wzrost włamań

/ zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/Free-Photos

  

W zmagającym się z epidemią koronawirusa Nowym Jorku odnotowano wzrost włamań - wynika z danych miejscowej policji. Właściciele niektórych sklepów, w tym na prestiżowej Piątej Alei, dla bezpieczeństwa zabijają wejścia i okna wystawowe deskami.

Od 12 do 31 marca włamania w Nowym Jorku zwiększyły się o 75 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku. Odnotowano ich łącznie 254.

Wzrost w tych policyjnych statystykach przypada na okres, w którym nowojorczycy zmagają się ze śmiercionośną epidemią koronawiursa. Wszystkim firmom, które nie prowadzą w tym czasie niezbędnej działalności, nakazano wstrzymanie pracy.

Wzrost włamań dotyczy wszystkich pięciu okręgów Nowego Jorku - Brooklynu, Bronksu, Manhattanu, Queensu oraz Staten Island.

Jednocześnie - jak wykazują policyjne statystyki - w drugiej połowie marca w Nowym Jorku odnotowano spadek gwałtów, morderstw i napadów o ok. jedną piątą w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 roku.

W obawie przed złodziejami właściciele części nowojorskich sklepów zabili deskami wejścia i szyby wystawowe. Dotyczy to też lokali na Piątej Alei na Manhattanie, jednej z najpopularniejszych ulic handlowych świata.

W mieście Nowy Jork z powodu koronawirusa zmarło dotychczas ponad 2,6 tys. osób. Władze ostrzegają, że szczyt epidemii dopiero nadejdzie.

Zazwyczaj tętniące życiem miasto całkowicie wymarło. Wielu mieszkańców je opuściło. Ci, którzy zostali, tak jak potrafią starają się okazywać swoją wdzięczność lekarzom; medycy mogą liczyć m.in. na darmowe posiłki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts