Macron dostał ultimatum

Emmanuel Macron / By Remi Jouan - Photo taken by Remi Jouan, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70160007

  

Francuscy rolnicy, którzy w ramach protestu zablokowali obwodnicę Paryża i wjazd do miasta z sześciu głównych arterii komunikacyjnych, dzisiaj zagrozili, że pozostaną w stolicy, dopóki nie przyjmie ich prezydent Emmanuel Macron.

Od godziny 14 paryska obwodnica blokowana była przez kilkaset traktorów, które początkowo poruszały się w ślimaczym tempie, a po kilku godzinach zatrzymały cały ruch na obwodnicy. Rolnicy zbudowali na drodze barykady. Samochody stały w kilometrowych korkach.

Według szacunków ministerstwa spraw wewnętrznych do stolicy przyjechało ponad 1000 traktorów.

Około 200 rolników manifestuje również w centrum miasta na Polach Elizejskich, gdzie rozsypują siano. Zablokowany jest przejazd na części tej najbardziej prestiżowej alei handlowej Paryża. Policja grozi rolnikom konfiskatą traktorów.

"Jesteśmy w Paryżu, by nas wysłuchano, by potępić wymierzoną w nas agresję społeczną i nieuczciwą konkurencję" - mówili rolnicy blokujący wejścia do restauracji na Polach Elizejskich. Biorący udział w blokadzie przedstawiciele związków zawodowych FNSEA i Jeunes Agriculteurs (JA) zostali otoczeni przez policję i usunięci z miejsca protestu.

Rolnicy zablokowali również wjazd do Lyonu. W Mans traktory zagrodziły wejścia do supermarketów, m.in. sieci Carrefour.

W Tuluzie kilkuset protestujących rolników potępiło nieuczciwą, ich zdaniem, konkurencję ze strony produktów z państw, gdzie normy produkcji są mniej restrykcyjne niż we Francji.

Podobny protest rolników odbył się w środę również w Dublinie, a we wtorek miał miejsce w Berlinie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...


"Co lesbijka ma w słoiku" i Sputnik Photos. NOWE INFORMACJE ws. wydatków Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Informowaliśmy dziś, że Rafał Trzaskowski wydaje miejskie pieniądze na projekty typu „Queerowe gesty i kolektywność”. Okazuje się, że tego typu „inwestycji” jest więcej.

[polecam:https://niezalezna.pl/321000-trzaskowski-nie-ma-pieniedzy-na-komputery-dla-uczniow-ale-na-queerowe-gesty-sa]

Jak pisaliśmy dziś rano Rafał Trzaskowski mówił, że nie ma pieniędzy na komputery dla uczniów i nauczycieli, którzy usiłują realizować zdalne nauczanie podczas epidemii koronawirusa. Ale np. na projekt „Queerowe gesty i kolektywność” są…

Użytkownicy sieci zaczęli przeglądać inne umowy podpisane w ostatnim czasie przez warszawski urząd miasta. Okazuje się, że pieniądze dla grup LGBT płyną szerokim strumieniem.

Stowarzyszenie Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ ma otrzymać w 2020 dotacje z Ratusza na swoje trzy projekty za 215 000 zł. Np. 30 000 zł za "Familia - pilotażowy odcinek pierwszego w Polsce fabularnego serialu podcastowego”

– czytamy w sieci

Czym jest „Familia”? "Zrealizujemy pilotażowy odcinek serialu o współczesnej tożsamości mieszkańców i mieszkanek Warszawy, tacy "Matysiakowie", ale z uwzględnieniem wszystkich orientacji seksualnych!"  - pisze użytkownik twittera.

Internauta przypomina, jak radni Rady Warszawy domagali się muzeum KOD. Podaje, że Biuro Kultury na ten rok przyznało dotację na Archiwum Protestów Publicznych. „50 000 zł na stronę do wrzucania zdjęć z protestów od 2016”.

Użytkownik twittera zrobił podsumowanie. Jak wylicza: organizacji „SPUTNIK PHOTOS” przyznano 50 000 zł, organizacji „Sistrum - Przestrzeń Kultury Lesbijskiej” – 24 000 zł, organizacji Stowarzyszenie Grupa Artystyczna Teraz Poliż 215 000 zł.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts