Ulewne deszcze oraz porywiste wiatry dotknęły Północną Kalifornię. 25 tysięcy mieszkańców okolic Oakland, w Północnej Kalifornii, jest bez prądu, zgasły światła także na tamtejszym lotnisku.

Przez Stany Zjednoczone przetacza się „bomb cyclone” - powietrzny sztorm, który spowodował huragany i ulewy w Północnej Kalifornii, stanie Oregon oraz śnieżyce w Kolorado i Ohio.

- Dawno nie obserwowaliśmy tego typu zjawiska atmosferycznego, podobny cyklon ostatnio miał miejsce w 1962

- powiedział meteorolog Mike Spilde ze stacji meteorologiczej w Oregonie.

Będzie to miało wpływ na loty z San Francisco, Los Angeles, Las Vegas (Nevada), Phoenix (Arizona) oraz z wybrzeża Nowej Anglii (Maine).

W Kolorado i Wyoming zamknięto szkoły oraz lokalne urzędy ze względu na zaspy śnieżne. W ciągu 24 godzin, w niektórych miejscach, spadło 10 centymetrów śniegu.

Święto Dziękczynienia słynie z rekordowej liczby podróżnych, zatłoczonych lotnisk i korków na autostradach. W tym roku anomalia atmosferyczne utrudniają Amerykanom dotarcie do rodzin. Niektórym grozi spędzenie święta na lotnisku.

Władze stanowe oraz federalne rekomendują, aby na lotniska wybierać się trzy godziny przed lotem i sprawdzać informacje dotyczące ewentualnego odwołania lotów z powodu ekstremalnych warunków pogodowych.